Kalvītis no amata atkāpsies 5.decembrī

Rīga, 7.nov., LETA. Premjers Aigars Kalvītis (TP) šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru paziņoja, ka 5.decembrī atkāpsies no amata.

Pēc nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas būs aktīvi jāsāk darbs pie jaunas valdības veidošanas, uzsvēra Kalvītis.

Par šo datumu politiķis ir informējis arī koalīcijas partnerus.

Kā ziņots, Zatlers nav mainījis savas domas un uzskata, ka pēc nākamā gada budžeta projekta skatīšanas Saeimā Kalvīša vadītajai valdībai ir jāatkāpjas.

Kalvītis Latvijā līdz šim bija vienīgais premjers, kurš savu amatu saglabāja arī pēc Saeimas vēlēšanām. Valdības vadītāja postenī viņš bija vairāk nekā 1000 dienas.


Kalvītis valdību vada kopš 2004.gada 2.decembra.

Līdz šim valdības vadīšanas ilguma rekords piederēja Andrim Bērziņam (LPP/LC), un tas bija aptuveni 2,5 gadi.

Kā ziņots, pērn 7.novembrī Saeima ar balsu vairākumu apstiprināja Kalvīša veidoto jauno valdību, kurā premjera vadībā strādā 18 ministri.

Kalvīša vadīto valdību veido četri politiskie spēki - Tautas partija, Zaļo un zemnieku savienība, Latvijas Pirmās partijas un partijas "Latvijas ceļš" vēlēšanu apvienība un apvienība "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

Šī Kalvīša valdība ir 32.Ministru kabinets neatkarīgas Latvijas Republikas laikā. Līdz 1940.gadam kopumā bijušas 19 valdības, astoņas no tām vadījis Kārlis Ulmanis. Laikā no 1990.gada Latvijā bijušas 12 valdības, no kurām trīs vadīja Andris Šķēle (TP).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas