Kalvītis pārtrauc vizīti Portugālē un atgriežas Latvijā

Rīga, 18.okt., LETA. Premjers Aigars Kalvītis (TP) nolēmis pārtraukt dalību Portugālē notiekošajā Eiropadomes sanāksmē un gatavojas atgriezties Latvijā, aģentūrai LETA apstiprināja premjera biroja vadītājs Māris Riekstiņš.

Lēmums atgriezties ātrāk pieņemts pēc pēdējiem notikumiem Latvijas politiskajā telpā.

 

Šis lēmums tiek skaidrots ar nepieciešamību iesaistīties politiskajās debatēs un konsultācijās ar koalīcijas partneriem.

 

Pagaidām vēl notiekot aviobiļešu meklēšana, tāpēc nav zināms, vai premjers Latvijā atgriezīsies jau šovakar.

 

LETA jau ziņoja, ka Kalvītis pagaidām neplāno atkāpties no amata un sabiedrības šīsdienas protestus pie Saeimas sauc par demokrātijas izpausmēm, kur jebkurš pilsonis var brīvi paust savu viedokli.

 

Premjers, kurš atrodas Portugālē, ar sava padomnieka Arno Pjatkina starpniecību aģentūrai LETA uzsvēra, ka Latvijā demokrātiskākais veids, kā risināt kādu jautājumu, ir tā izskatīšana Saeimā, kurai, izvērtējot visus apstākļus un viedokļus, būs jālemj par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Alekseja Loskutova atstādināšanu.

 

Ja Saeima lems pretēji valdības lēmumam, šis jautājums atgriezīsies Ministru kabinetā un tiks lemts par citu sodu Loskutovam, kura pārkāpumi joprojām tiek vērtēti kā nopietni.

 

Pagaidām vēl no premjera puses nav sniegta skaidra atbilde, vai gadījumā, ja Saeima Loskutova jautājumā nolems pretēji valdības lemtajam, Kalvītis demisionēs.

 

LETA jau ziņoja, ka pie Saeimas nama šodien tika sapulcēts viens no lielākajiem piketiem pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurā premjera atkāpšanos, pēc drošības sargātāju aplēsēm, pieprasīja aptuveni 5000 protestētāju.

 

Kā aģentūrai LETA atzina drošības dienestu pārstāvji, vēl vairāk piketētāju pie Saeimas nama bija tikai tad, kad notika protesti pret izglītības reformu.

 

Kā novēroja aģentūra LETA, cilvēku pūlī pārsvarā bija gados jauni cilvēki, no kuriem daudzi ir sabiedrībā pazīstami kultūras darbinieki.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas