Kalvītis pieņēmis Stroda demisiju

Rīga, 17.sept., LETA. Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) pirmdien pieņēma ekonomikas ministra Jurija Stroda (TB/LNNK) atlūgumu, aģentūru LETA informēja premjera padomnieks Arno Pjatkins.

 

Premjers uzsver, ka par nākamo ekonomikas ministru būs jālemj valdošo partiju koalīcijai. Līdz jauna ekonomikas ministra apstiprināšanai ministra pienākumus pildīs Kalvītis.

 

Atlūgums iesniegts ģimenes apstākļu dēļ.

 

"Lai arī varbūt kāds vēlētos saistīt šo manu rūpīgi pārdomāto soli ar profesionālām nesaskaņām vai viedokļu atšķirībām valdības ietvaros, gribu apgalvot - savai ģimenei tieši šobrīd esmu nepieciešams vairāk nekā citām reizēm, un tas ir manas aiziešanas galvenais motīvs," savu lēmumu paziņojumā presei skaidro Strods.

 

"Esmu izšķīries par labu vērtībām, kuras cilvēka dzīvē man šķiet būtiskākas," piebilst ministrs.

 

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, mainoties ekonomikas ministram, Stroda vietā varētu tikt virzīts Vides ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Rīgas domes deputāts Einārs Cilinskis (TB/LNNK).

 

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (TB/LNNK) valde lems par savu kandidātu ekonomikas ministra amatam Stroda vietā, aģentūru LETA informēja partijas valdes loceklis Juris Dobelis. Viņš apstiprināja, ka TB/LNNK reālākais kandidāts ministra amatam ir Cilinskis. "Jā, viņš ir galvenais kandidāts," atzina Dobelis.

 

Cilinskis aģentūrai LETA norādīja, ka viņam šāds piedāvājums ir izteikts un viņš esot tam piekritis.

 

"Ja šāda situācija varētu rasties un partijas nostādne būtu, ka jāvirza mani, tad es piekristu ieņemt ministra amatu," sacīja Cilinskis.

 

Rīgas domes deputāts sacīja, ka pēc iespējamās stāšanās ministra amatā, neapšaubāmi, būtu jāturpina līdzšinējā TB/LNNK politika.

 

"Jāturpina iesāktie darbi un jānodrošina pēctecība," atzina Cilinskis. Viņš norādīja, ka detalizētāk par plāniem varētu izteikties tad, kad tikšot izvirzīts ministra postenim.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks (TB/LNNK), Cilisnska vietā Rīgas domē kā nākamais no TB/LNNK nāktu pašvaldības SIA "Rīgas ūdens" valdes priekšsēdētājs Vents Balodis.

 

Dobelis arī norādīja ka TB/LNNK ir gatava runāt ar premjeru par to, lai ministrs tiktu apstiprināts amatā bez liekas vilcināšanās. Tomēr, pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, ministra apstiprināšana Saeimā, iespējams, nenoritēs tik ātri, un šis jautājums šonedēļ varētu vēl nebūt darba kārtībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas