Kalvītis šodien neplānojot paziņot par demisiju

Rīga, 19.okt., LETA. Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) šodien neplānojot paziņot par atkāpšanos no amata, aģentūru LETA informēja Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis.


TP par izveidojušos situāciju un to, kā rīkoties tālāk, šodien lems valdes sēdē, bet vēlāk - valdes un frakcijas kopsēdē.

Kučinskis uzsvēra, ka šobrīd svarīgākais ir turpināt darbu un pieņemt nākamā gada valsts budžetu.

Kā ziņots, Kalvītis šodien sāks konsultācijas ar politiskajām partijām par situāciju valstī. Vakar Kalvītis bija spiests pārtraukt dalību Portugālē notiekošajā Eiropadomes sanāksmē. Lēmums atgriezties ātrāk pieņemts pēc pēdējiem notikumiem Latvijas politiskajā telpā.

Šis lēmums tiek skaidrots ar nepieciešamību iesaistīties politiskajās debatēs un konsultācijās ar koalīcijas partneriem.

Kalvītis sabiedrības protestus pie Saeimas sauc par demokrātijas izpausmēm, kur jebkurš pilsonis var brīvi paust savu viedokli. Premjers ar sava padomnieka Arno Pjatkina starpniecību aģentūrai LETA uzsvēra, ka Latvijā demokrātiskākais veids, kā risināt kādu jautājumu, ir tā izskatīšana Saeimā, kurai, izvērtējot visus apstākļus un viedokļus, būs jālemj par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja Alekseja Loskutova atstādināšanu.

Ja Saeima lems pretēji valdības lēmumam, šis jautājums atgriezīsies Ministru kabinetā un tiks lemts par citu sodu Loskutovam, kura pārkāpumi joprojām tiek vērtēti kā nopietni.

Pagaidām vēl no premjera puses nav sniegta skaidra atbilde, vai gadījumā, ja Saeima Loskutova jautājumā nolems pretēji valdības lemtajam, Kalvītis demisionēs.

LETA jau ziņoja, ka pie Saeimas nama vakar tika sapulcēts viens no lielākajiem piketiem pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurā premjera atkāpšanos, pēc drošības sargātāju aplēsēm, pieprasīja aptuveni 5000 protestētāju.

Kā aģentūrai LETA atzina drošības dienestu pārstāvji, vēl vairāk piketētāju pie Saeimas nama bija tikai tad, kad notika protesti pret izglītības reformu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas