Kalvītis: TP jaunajā valdībā nemēģinās slēpties aiz citu mugurām

Rīga, 23.nov., LETA. Tautas partija (TP) jaunajā valdībā nemēģinās slēpties aiz citu partiju mugurām, lai šādi "pārlaistu" gaidāmos grūtos laikus ekonomikā, intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" sacījis premjers Aigars Kalvītis (TP).

Kalvīša vērtējumā, tas esot absurds pieļāvums, "jo mēs šodien jau redzam, ka par visām problēmām Latvijā ir atbildīga Tautas partija. Pat, ja valdību vadīs premjers no citas partijas, vienalga lielākā atbildība gulsies uz TP, jo mums ir lielākais mandātu skaits parlamentā. Mēs nevairāmies no atbildības un netaisāmies pārlaist iespējami grūtos laikus aiz kāda muguras. Tas nav iespējams - tāpat mēs par visu atbildēsim".

 

Kalvītis gan pieļauj, ka nākamais premjers varētu nākt no kādas citas partijas, piemēram, tas varētu būt ilggadējais politiķis Ivars Godmanis (LPP/LC).

 

"Tas jau būs politisks kompromiss. Ir pāragri runāt par premjera kandidātiem. Par to, ka TP izvirzīs savu premjera kandidātu, par to nav nekādu šaubu. Taču mēs runāsim arī par mērķiem un uzdevumiem, un spriedīsim, kurš tos var vislabāk realizēt. Lielākajai valdošajai partijai tomēr ir vienkāršāk panākt lēmumu pieņemšanu Saeimā. Mēs nevaram noraidīt tādu iespēju, ka premjers nenāktu no lielākās partijas, bet es tādu iespēju nevērtētu ļoti augstu," sacījis premjers.

 

"Nevajag pretnostatīt - šobrīd nav domstarpību starp TP un Latvijas Pirmo partiju/"Latvijas ceļu" (LPP/LC). LPP/LC ir pateicis, ka gadījumā, ja TP kaut kādu iemeslu dēļ nevirzīs savu premjera kandidātu, viņi ir gatavi uzņemties atbildību. Visādi var būt - mēs, piemēram, vienojamies, ka Godmanis vadīs valdību," teicis Kalvītis.

 

Taujāts, kāpēc TP minētie premjera amata kandidāti, piemēram, kultūras ministre Helēna Demakova un finanšu ministrs Oskars Spurdziņš sabiedrībā netiek uztverti kā potenciāli līderi, Kalvītis to skaidro ar sabiedrības ticību tiem cilvēkiem, kuri valdības jau ir vadījuši.

 

"Godmanis un Kalvītis ir ilgstošākie Latvijas jaunāko laiku premjeri, līdz ar to tas ir iesakņojies sabiedrības apziņā, ka šie cilvēki var vadīt valsti. Jebkurš jauns kandidāts, kurš nav vadījis valdību, ir daudz zemākā starta pozīcijā nekā Godmanis un Kalvītis. Tikai laiks parādīs, vai kāds no jauna nosauktajiem būs veiksmīgāks gan par Godmani, gan par Kalvīti. Neviens nav par premjeru piedzimis. Par premjeru izaug. Nepietiek tikai ar kompetenci vai harismu, šeit vajag arī cilvēku, kas spēj politiķiem radīt pārliecību, ka viņš ir krīzes līderis, spēj radīt kompromisus un nenodarboties ar intrigošanu un šķelšanu. Jāmeklē cilvēks, kurš spēj saliedēt koalīciju bez zemtekstiem - nevis celt sevi, gremdēt citus. Šīm īpašībām nemaz tik daudz cilvēku neatbilst," sacījis politiķis.

 

Savukārt taujāts par iespējamo "Jaunā laika" (JL) iekļaušanos valdošajā koalīcijā, Kalvītis atzinis, ka, saglabājoties esošajai koalīcijai, premjera izvēle būs vienkāršāka, bet paplašinoties - sarežģītāka.

 

"Valdības veidošanas sarunās ir jāuztur plašāks politiskais laukums. Otrkārt, nākamgad mūs sagaida grūtāki laiki, tas prasa valdības lēmumiem plašāku politisko atbalstu Saeimā," valdošās koalīcijas paplašināšanas nepieciešamību skaidrojis Kalvītis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas