Kariņš: gāzes tīkli jāatdala

Plānojot sašķidrinātās gāzes termināļa būvi Latvijā, jādomā arī par mehānismu, kā gāzes sadales tīklus atdalīt no gāzes piegādātājas, ražotājas Latvijas gāzes (LG), savukārt līdz ar elektrosadales tīklu nodalīšanu no elektrības ražotāja valstij nebūtu iemeslu Latvenergo paturēt savā īpašumā, domā Eiroparlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība).

K.Kariņš ir Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas deputāts, kā arī viens no
līdzziņotājiem ziņojumam Enerģētikas infrastruktūras prioritātes 2020. gadam un pēc tam. Projekts
integrētam enerģētikas tīklam.

 

"Tīkliem jābūt valsts īpašumā," pārliecināts K. Kariņš. "Latvijai ir direktīva, kas liek tīklus atdalīt no ražotāja. Kamēr nav alternatīvas, nav starpsavienojuma ar plašāku Eiropu, tikmēr Latvija var šo direktīvu neievērot," Latvijas žurnālistiem Briselē skaidroja K.Kariņš. Tādēļ Gazprom Adriana Dāvja (LG prezidents) personā cenšoties pārliecināt politiķus par to, ka uzņēmumu nevar sadalīt, savukārt Itera Latvija prezidents Juris Savickis Briselē un citviet ļoti aktīvi lobējot, lai sašķidrinātās gāzes termināli Latvijā būvētu viņi.

 

"Lietuvieši ir bažīgi par to, ka Latvijas sašķidrināto gāzes termināli būvēs Itera Latvija - tad tas ir tas pats Gazprom, un tad Lietuvai nav nekādas jēgas piedalīties," teic K. Kariņš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas