Karstajā laikā veldzējoties ūdeņos, nedēļas nogalē noslīkuši 12 cilvēki

Rīga, 13.aug., LETA. Pagājušajā nedēļas nogalē Latvijas ūdenskrātuvēs noslīkuši 12 cilvēki, tostarp arī 13 gadus veca meitenīte, liecina aģentūras LETA apkopotā statistika.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piedalījies deviņu noslīkušo izcelšanā no ūdens, no kuriem divi vēl nav atrasti, aģentūru LETA informēja VUGD Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inese Veisa.

 

Pēc VUGD datiem, divi cilvēki noslīkuši Talsu rajonā, divi - Lielupē pie Jūrmalas, pa vienam - kādā karjerā Olaines pagastā, Madonas rajonā, Jelgavas rajonā, Lucavsalā pie Salu tilta un Rīgā pie Zvirgzdusalas. VUGD meklēja, bet nav atradis noslīkušos cilvēkus Zvirgzdusalā un Majoros.

 

Savukārt Valmieras rajona Kocēnu pagastā noslīkusi 13 gadus veca meitenīte. Kā aģentūru LETA informēja Valmieras rajona policijas pārvaldē, meitene peldēties devusies kopā ar māsu. Vienu no meitenēm izdevās izglābt, bet otra diemžēl noslīkusi.

 

Nedēļas nogalē Priekules pagastā Reiņu ezerā noslīcis 1975.gada dzimis vīrietis. Lietas apstākļi pašlaik tiek noskaidroti, uzsākts kriminālprocess.

 

Vēl viens noslīkušais reģistrēts Daugavpils rajonā, kur 12.augustā Sventes ezerā noslīcis 1966.gadā dzimis vīrietis. Vīrietis ar kompāniju ir atpūties ezera krastā un, pēc policijas rīcībā esošās informācijas, lietojis arī alkoholu.

 

Kopumā šogad VUGD darbinieki reģistrējuši 120 noslīkušos, tostarp noslīkuši 13 bērni. 48 reizes VUGD ūdenslīdēji piedalījās meklēšanas darbos, kad noslīkušie tika atrasti. VUGD dati atspoguļo tikai to bojā gājušo skaitu, kuru izvilkšanai no ūdens bija nepieciešama glābēju palīdzība, bet kopumā Latvijā noslīkušo cilvēku ir vairāk.

 

VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem uz un pie ūdens un, rūpējoties par savu drošību, ievērot elementāru piesardzību, jo arī laba peldēt prasme un ilggadēja pieredze makšķerēšanā ne vienmēr spēs paglābt no nelaimes.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas