Katastrofu medicīnas centra mediķi Aglonā snieguši palīdzību 760 svētceļniekiem

Rīga, 15.aug., LETA. Aglonas svētku laikā pēc medicīniskās palīdzības pie Katastrofu medicīnas centra (KMC) mediķiem līdz šim vērsušies 758 cilvēki, no kuriem 15 ir stacionēti, aģentūru LETA informēja KMC sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Pēkšēna.

 

Visbiežāk svētceļnieki pie mediķiem vēršas ar pazeminātu vai paaugstinātu asinsspiedienu, kā arī dažādiem kāju un roku noberzumiem.

 

Atsevišķos gadījumos pie mediķiem vēršas arī ar sūdzībām par galvassāpēm, sasitumiem un citām nelielām traumām.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Aglonas svētku laika medicīniskās palīdzības nodrošināšanas ārste koordinatore Dzintra Jakubaņeca, vairāki Aglonas svētku dalībnieki vakar Krustaceļa laikā un arī citā laikā guvuši apdegumus no sveču taukiem. Pēc mediķu palīdzības cilvēki vērsušies galvenokārt ar pēdu noberzumiem, paaugstinātu asinsspiedienu un krampju lēkmēm.

 

Kā sacīja Jakubaņeca, krampju lēkmes var izsaukt ne tikai hroniskas kaites, bet arī emocionāla spriedze, augsta gaisa temperatūra un liela fiziskā slodze kopā un atsevišķi. Aglonas svētku laikā ik gadu šo faktoru ietekme uz cilvēka labsajūtu ir sevišķi liela.

 

Līdz šodienas rītam neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes sniegušas palīdzību 361 cilvēkam, savukārt Sarkanā Krusta posteņos pēc medicīniskās aprūpes griezušies 395 cilvēki.

 

Preiļu rajona un blakus rajonu slimnīcās nogādāti 13 cilvēki. Hospitalizēts kāds Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku dalībnieks ar aizdomām par infarktu. Slimnīcā nogādāts arī kāds bērns ar miežgraudu izraisītu iekaisumu acīs.

 

Mediķi norāda, ka daudzkārt veselības problēmas svētku dalībniekiem rodas karstuma dēļ. Ārsti prognozē, ka sūdzību skaits šodien, visdrīzāk, pieaugs, jo karstums pieņemas spēkā un ir sācies svētku centrālais pasākums.

 

KMC direktors Mārtiņš Šics informēja, ka, ņemot vērā iepriekšējā gada pieredzi, kad palīdzība tika sniegta vairāk nekā 1000 svētku dalībniekiem, šogad Aglonā tika palielināti resursi medicīniskās palīdzības sniegšanai.

 

Tāpat kā iepriekšējos gados, šajās dienās Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku laikā medicīnisko palīdzību nodrošina KMC. Kopumā darbā iesaistītas piecas neatliekamās palīdzības brigādes, izveidoti divi medpunkti ar lazaretēm, un ar mediķiem kopā strādā septiņi Latvijas Sarkanā Krusta pirmās palīdzības posteņi.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas