KNAB par 50 000 latu liela kukuļa starpniecību aizturējis trīs personas

Rīga, 9.nov., LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki oktobrī aizturējuši trīs cilvēkus, kurus tur aizdomās par starpniecību kukuļošanā. Aizdomās turamie pieprasījuši kukuli 50 000 latu apmērā, aģentūru LETA informēja KNAB preses pārstāve Ilze Leimane.

KNAB sāktās izmeklēšanas materiāli liecina, ka aizturētie no kādas fiziskas personas pieprasīja 50 000 latu kukuli. Tas tika pieprasīts par darbībām, kuru dēļ būtu iespējams samazināt uzrēķinu Valsts ieņēmumu dienesta veiktajam fiziskās personas auditam.

 

Leimane pastāstīja, ka KNAB izmeklētājs sācis kriminālprocesu un atzinis šīs trīs personas par aizdomās turētajām par starpniecību kukuļošanā, starpniecības mēģinājumu un līdzdalību starpniecībā.

 

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 322.panta 1.daļas - par starpniecību kukuļdošanā, kas izpaužas kukuļa nodošanā no kukuļdevēja kukuļņēmējam vai šo personu savešanā. Minētais likuma pants paredz sodu brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.

 

Vienai aizdomās turētajai personai kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums, savukārt divām KNAB izmeklētājs piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas