Koalīcija vienojas cirpt budžetu par 27 miljoniem

Lai arī koalīcijai pirmdien izdevās vienoties par pasākumiem, kas nodrošinās nedaudz vairāk nekā pusi no 2011. gada budžetā papildu konsolidējamajiem 50 miljoniem latu, grūtākās izšķiršanās, visticamāk, vēl ir priekšā.

Varas partijas pirmdien vienojās par valsts pārvaldes mazināšanu un atsevišķu nodokļu celšanu, bet par līdz šim strīdīgākajiem tēriņu mazināšanas posteņiem, arī izdevumu mazināšanu labklājības jomā,
vienprātības joprojām nav.

 

Koalīcijas sēdē pirmdien izdevās vienoties par pasākumiem budžeta konsolidācijai aptuveni 27 miljonu latu apmērā, pēc koalīcijas sēdes žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība).

 

Vislielāko summu - 12,8 miljonus latu - nodrošinātu efektīvāku ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumu īstenošana. Šajā ziņā plānots īpaši vērsties pret nelegālo akcīzes preču apriti, tirgū mazinot «pelēkās» degvielas un tabakas izstrādājumu īpatsvaru.

 

Jautāts, vai par šiem konsolidācijas pasākumiem izdosies pārliecināt starptautiskos aizdevējus, ņemot vērā viņu iepriekšējās iebildes, finanšu ministrs žurnālistiem noteica: «Cerams, ka šoreiz aizdevēji
ieklausīsies mūsu argumentācijā, kas ir būtiski uzlabota un izskaidrojošāka (..). Arī bizness būs ar
mieru nākt palīgā,» noteica A. Vilks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas