Koalīcijas partijas pauž gatavību Kalvīša vadībā strādāt arī turpmāk

Rīga, 19.okt., LETA. Valdību veidojošās partijas premjera Aigara Kalvīša (TP) vadībā strādās tālāk, un galvenais uzdevums būs panākt nākamā gada valsts budžeta pieņemšanu, piektdien pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja premjers un valdības frakciju pārstāvji.

"Ir ļoti atbildīgi jāpieiet šai situācijai, un partiju galvenais uzdevums ir strādāt un virzīties uz priekšu, lai tiktu pieņemts budžets," uzsvēra valdības vadītājs.

 

Līdzīgu viedokli pauda arī Zaļo un zemnieku savienības vadītājs Augusts Brigmanis, piebilstot, ka politiķi apzinās savu uzdevumu.

 

"Aiziet prom ir visvienkāršāk, daudz grūtāk un sarežģītāk ir uzņemties atbildību un strādāt uz priekšu," sacīja Brigmanis.

 

Latvijas Pirmās partijas/"Latvijas ceļa" priekšsēdētājs Ainārs Šlesers pauda pārliecību, ka valdībai ir jāpieņem daudzi valstiski svarīgi lēmumi, lai arī ne visi no tiem ir vienkārši.

 

Šlesers arī minēja: ja sabiedrība prasa, tad ir jāpalielina algas mediķiem, policistiem un citiem, pārskatot finansējumu.

 

Kalvītis norādīja, ka bez nākamā gada budžeta pieņemšanas svarīgs jautājums ir arī Satversmes tiesā skatāmā lieta par Latvijas-Krievijas robežlīgumu, kas ir "valstiski svarīgs process".

 

Premjers uzsvēra, ka nebūs nekādu pārsteidzīgu lēmumu saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāju Alekseju Loskutovu. Jau ziņots, ka valdība šonedēļ nolēma rosināt Saeimu atbrīvot Loskutovu no amata, pret ko piketā protestu pauda vairāki tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

 

"Valdībai ir jāpieņem atbildīgi lēmumi. Ja tiksim galā ar tiem, tad nebūs vairs nestabilitātes. Sabiedrības uzticība ir izaicinājums valdībai," sacīja Kalvītis.

 

Savukārt Šlesers uzsvēra, ka tikai ar darbiem uzticību var graut un tikai ar darbiem uzticību var arī iegūt. Pēc viņa teiktā, budžeta pieņemšana parādīs, vai valdībai ir tautas uzticība.

 

Šlesers arī norādīja, ka pat tad, ja kādu iemeslu dēļ šī valdība kritīs, nākamās valdības kodolu veidos jau esošās partijas.

 

"Man jāapbēdina Saeimas opozīcija, kas prasa ārkārtas vēlēšanas. Tādas tik ātri nebūs, jo esošās koalīcijas ietvaros varam vienoties par jaunu valdību. Opozīcija tikai vēlas sagraut Saeimu, nevis strādāt," savu viedokli pauda Šlesers.

 

Vakantā ekonomikas ministra amata pienākumi, kurus patlaban uzņēmies premjers, tiks uzticēti kādam no esošajiem apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) ministriem. Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, tas būs tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš.

 

Savukārt īpašo uzdevumu ministrs Eiropas Savienības fondu līdzekļu apguves lietās Normunds Broks (TB/LNNK) pagaidām var turpināt strādāt, jo viņa sekretariāts vēl netiek likvidēts, teica Kalvītis.

 

Premjers arī apstiprināja, ka reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Aigara Štokenberga, kura demisiju viņš pieprasīs, pienākumi tiks uzticēti finanšu ministram Oskaram Spurdziņam (TP).

 

Kā ziņots, Tautas partijas (TP) valde piektdien izslēdza Štokenbergu no partijas. Ministrs aģentūrai LETA teica, ka negrasās aiziet no politikas un atjaunos savu Saeimas deputāta mandātu.

 

Saistībā ar Štokenberga atgriešanos Saeimā deputāta mandātu zaudēs Ziedonis Rubezis (TP), kurš kā nākamais kandidāts no TP saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā uz laiku pildīja Saeimas deputāta pienākumus. Līdz ievēlēšanai Saeimā Rubezis bija Limbažu rajona Vidrižu pagasta padomes priekšsēdētājs un Limbažu rajona padomes vadītājs. Saskaņā ar likumu persona, kas uz laiku pildījusi Saeimas deputāta pienākumus, pēc tā termiņa beigām var atjaunot savu pašvaldības deputāta mandātu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas