Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Komercbanku asociācija Latvijai prognozē 3,2% izaugsmi 2011.gadā

Rīga, 18.janv., NOZARE.LV. Latvijas Komercbanku asociācija prognozē, ka 2011.gadā Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) palielināsies par 3,2%.

Komercbanku asociācijas prognozes liecina, ka pagājušajā gadā Latvijas IKP būs samazinājies par 18%, bet šogad IKP samazināsies par 3%.  

Asociācijas skatījumā straujākais kritums ekonomikā ir jau aiz muguras. Vienlaikus gan tiek veltīta valdības politikai, norādot, ka, aktīvāk izmantojot Eiropas Savienības (ES) līdzekļus, uzlabojot uzņēmējdarbības vidi, kā arī ātrāk un efektīvāk reformējot valsts pārvaldi, rādītāji 2009.gada 3.ceturksnī jau varēja būt krietni labāki.

 

Latvijas Komercbanku asociācijas ikgadējā makroekonomikas apskatā norādīts, ka jau tagad tautsaimniecībā ir vērojamas vairākas atveseļošanās pazīmes, bet ļoti straujais darbaspēka izmaksu samazinājums privātajā sektorā ir palīdzējis uzlabot konkurētspēju un atsevišķās jomās palielināt tirgus daļu galvenajos eksporta tirgos.

 

Asociācija prognozē, ka, lai gan ekonomikas lejupslīde 2009.gada pēdējā ceturksnī vēl saglabājās strauja, taču šā gada sākumā lejupslīdes temps kļūs arvien lēnāks, bet gada otrajā pusē tautsaimniecībā varētu atsākties neliela izaugsme. Zemākais aktivitātes līmenis ekonomikā tiek paredzēts šā gada vidū.

 

Tomēr izteiktās prognozes un ekonomikas rādītājus nākotnē var būtiski ietekmēt biznesa ieiešana pelēkajā ekonomikā, nenoteiktība, šaubas, stabilu pozitīvu signālu trūkums, kā arī protekcionisma tendences, kas spēcīgāk sāk iezīmēties, piemēram, Krievijas tirgū.

 

Šodien preses konferencē Latvijas Komercbanku asociācijas Ekonomikas un monetāro jautājumu komitejas vadītājs un "SEB Bankas" galvenais ekonomists Andris Vilks uzsvēra, ka galvenais secinājums, ko patlaban var izdarīt par 2009.gadu, ir "labi, ka tas ir aizvadīts".

 

Vilks ir pārliecināts, ka, neskatoties uz dažādiem haotiskiem lēmumiem un arī apjukumu gan sabiedrībā, gan biznesā, gan valdībā ir ielikti ilgtermiņa attīstības pamati, bet tagad galvenais jautājums būs, kā no īstermiņa risinājumiem pāriet uz ilgtermiņa.

 

Vienlaikus Vilks norādīja, ka asociācijas izteiktā IKP prognoze turpmākajiem gadiem ir "drīzāk pesimistiska" un rādītāji var būt arī krietni labāki.

 

Makroekonomikas apskatā norādīts, ka tuvākajā laikā investīciju apjomi saglabāsies zemi un būs vājš iekšējais patēriņš, tāpēc valsts budžetā ir nepieciešama vēl dziļāka konsolidācija, lai tas kļūtu ilgtspējīgs.

Asociācija paredz, ka ne tikai rūpniecībā būs vērojama rādītāju uzlabošanās, bet tuvākajos ceturkšņos palielināsies to nozaru skaits, kuras turpinās pieaugt un būs plusos.

 

Kā ziņots, šodien Latvijas Komercbanku asociācija iepazīstina ar ikgadējo makroekonomikas apskatu par aizvadītā gada ekonomikas norisēm.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas