Konfiscē nelikumīgi ievestu gaļu

Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policija apturējusi krāpšanas grupējumu, kas bez vajadzīgajiem dokumentiem no Vācijas ievedis gaļu, ko vietējā tirgū realizējis, nemaksājot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Šīs nedēļas sākumā Finanšu policija veikusi virkni kratīšanu Rīgā, Saldū un Jūrmalā. Tā rezultātā apturēts krāpšanas grupējums, kas vairāk nekā gadu Latvijā no Vācijas ieveda produkciju ar prasībām neatbilstošiem kravas pavaddokumentiem. Turklāt par šo gaļu, ko pārdeva vairāki uzņēmumi, nav maksāts PVN. Pašlaik aizturētas divas personas, no kurām viena apcietināta.

 

VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki kopumā 14 kratīšanas veica vairāku uzņēmumu birojos, automašīnā Toyota Land Cruiser un amatpersonu dzīvesvietās Rīgā, Saldū un Jūrmalā. Kratīšanas laikā tika izņemtas 25 tonnas gaļas, likuma prasībām neatbilstoši noformēti kravas pavaddokumenti, uzņēmumu zīmogi, reģistrācijas dokumenti, banku kartes, datori un zibatmiņas, kā arī citi būtiski pierādījumi.

 

Reģistrācijas dokumentos uzņēmumi kā darbības veidus bija norādījuši gaļas piegādi uz Latviju un elektropreču tirdzniecību Eiropas Savienības ietvaros.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas