Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkurences Padome: virszemes televīzijas apraidi vajadzētu noteikt kā regulējamu pakalpojumu

RĪGA, FEB 12, BNS - Konkurences padome (KP) uzskata, ka virszemes ciparu televīzijas apraidi vajadzētu noteikt kā regulējamu pakalpojumu.

KP padomes priekšsēdētāja Ieva Jaunzeme intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" prognozēja, ka saistībā ar pāreju uz ciparu televīziju Latvijā KP varētu saņemt daudz sūdzību - gan par cenu, gan tās noteikšanas pamatotību.  

"TV3 jau publiski ir izteicies, ka viņus cena neapmierina, un mēs paredzam, ka tas varētu sekot gan no maksas kanālu veidotājiem, gan no televīzijām," norādīja Jaunzeme un atzina, ka sūdzības varētu būt gan pret ciparu televīzijas ieviesēju "Lattelecom", gan pret "Latvijas Valsts radio un televīzijas centru".

"Tā varētu būt šā gada aktualitāte," piebilda KP vadītāja.

 

Viņa teica, ka problēmas risināšanā vajadzētu iesaistīties likumdevējam. "Ja mēs skatāmies, kā nosaka regulējamos pakalpojumus, tad, mūsuprāt, šeit vairums no kritērijiem izpildās. Ja tas [virszemes ciparu televīzijas apraide] netiek atzīts par regulējamu pakalpojumu, tad iznākums varētu būt tāds, ka mēs saņemam, piemēram, sešas sūdzības un mums ir jāpieņem seši lēmumi. Vai tas ir mērķtiecīgi un valstiski? Domājams, ka nē. It īpaši, ja ir skaidrs, ka problēma būs," klāstīja Jaunzeme. Tādēļ, viņasprāt, prātīgāk šo jautājumu noregulēt valstiskā līmenī uzreiz.

 

Uz jautājumu par iespējamo virszemes televīzijas apraides noteikšanu par regulējamu pakalpojumu "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis savukārt atbildēja, ka tādā gadījumā būtu jāskatās uz televīzijas tirgu kopumā, kur "Lattelecom" ir tikai viens no operatoriem.

 

"Ir mums arī kabeļtelevīziju operatori, ir satelītu operatori. Šajā tirgū ir ļoti daudz spēlētāju un nav viena, kurš atrastos dominējošā stāvoklī. Un, ja tāds arī ir, tad tas nav "Lattelecom"," intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" norādīja Gulbis.

 

Viņš arī atgādināja, ka KP nesen atzina aizliegtu vienošanos starp "Viasat" un TV3 par dominējošā stāvokļa izmantošanu. "Tur būtu jāskatās drīzāk, bet tur viņi īsti netiek klāt, jo tā ir Igaunijā reģistrēta kompānija. Tādēļ pašlaik laikam vairāk ir vēlme regulēt to, ko var regulēt, nevis to, ko vajadzētu regulēt," sacīja Gulbis.

 

Pēc viņa domām, vēlme kaut ko regulēt tirgū, kurā ir augsta konkurences pakāpe, ir politiski inspirēta konkurentu provokācija.

 

"Jāteic, ka TV3 pašlaik ir vienīgā televīzija, kurai šķiet, ka kaut kas ir dārgi. Tas arī ir loģiski, jo viņiem ir viens mātesuzņēmums ar satelīttelevīzijas operatoru, kurš nu nekādi nav ieinteresēts ciparu apraides ieviešanā. Gan Latvijas Neatkarīgā televīzija, gan Latvijas Televīzija ar mums ir noslēgušas līgumu un ir ciparu apraidē. Līdz ar to visas šīs diskusijas ir konkurences cīņa," atzina Gulbis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas