Konkursā par Pasta bankas izveidi pieteikušies trīs pretendenti

Rīga, 20.nov., LETA. Satiksmes ministrijas (SM) rīkotajā konkursā par stratēģiskā sadarbības partnera izvēli Pasta bankas izveidošanai pieteikušies trīs pretendenti, aģentūru LETA informēja SM Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Konkursā pieteikumus iesnieguši trīs pretendenti - SIA "Lattelecom", AS "DnB Nord Banka" un SIA "Mono".

 

Visi pretendenti apliecinājuši vēlmi izveidot Pasta banku, un katram no pretendentiem ir savs skatījums uz tās izveidi un tālāko darbību.

 

Tuvākajā laikā SM aicinās katru pretendentu uz pārrunām.

 

"Šādu nopietnu, dažādu nozaru kompāniju gatavība piedalīties Pasta bankas izveidošanā liecina, ka valdības lēmums atbalstīt SM priekšlikumu Latvijas Pasta darbības uzlabošanai veidot Pasta banku, ir bijis pamatots," uzskata satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC).

 

Detalizētāku informāciju par konkursu SM sniegs pēc pārrunām ar pretendentiem.

 

Kā ziņots, lai atrisinātu Latvijas Pasta finanšu problēmas, piesaistot stratēģisko partneri, iecerēts izveidot jaunu uzņēmumu - Pasta banku. Šādu ieceri 14.augustā atbalstīja valdība.

 

Lai izveidotu Pasta banku, no LP tiks nodalīts pasta nodaļu tīkls un Maksājumu pakalpojumu dienests, kas tiks ieguldīti jaunveidojamajā uzņēmumā, ieceri skaidro SM.

 

SM uzsver, ka pasta nodaļu tīkla kā atsevišķa uzņēmuma darbība balstās uz šajā tīklā sniegtajiem pakalpojumiem, tādējādi, izvērtējot iespējamo pasta nodaļu tīkla attīstību, tostarp izvērtējot citu valstu pasta administrāciju pieredzi, par piemērotāko pasta nodaļu tīkla kā atsevišķa uzņēmuma attīstības variantu ir uzskatāma Pasta bankas izveidošana, piesaistot stratēģisko partneri no finanšu pakalpojumu sniedzēju vidus.

 

Iecerēts, ka stratēģiskais partneris uzņēmumā ieguldīs bankas dibināšanai nepieciešamo pamatkapitālu, kā arī veiks nepieciešamās investīcijas pasta nodaļu tīkla pielāgošanai Pasta bankas vajadzībām.

 

Veidojot Pasta banku, tiks paplašināts visiem valsts iedzīvotājiem pieejamais finanšu pakalpojumu klāsts, kā arī radīti papildu ieņēmumi Pasta bankas īpašniekiem - LP un stratēģiskajam sadarbības partnerim, plāno SM.

 

Ja Pasta banka netiktu izveidota, SM uzskata, ka pasta nodaļu tīkla zaudējumu samazināšanai un rentabilitātes uzlabošanai LP būtu divas alternatīvas - pasta nodaļu tīkla finansēšana no valsts līdzekļiem vai pasta nodaļu skaita būtiska samazināšana.

 

Kā ziņots, Latvijas Pasta 2006.gada auditētie rezultāti liecina, ka uzņēmums gadu ir noslēdzis ar 4 867 211 latu zaudējumiem, kas par 54% jeb 2 956 729 latiem pārsniedz plānoto gada rezultātu. Arī 2007.gadā uzņēmuma darbība tiek plānota ar zaudējumiem.

 

Kā norāda SM, Latvijas Pasta darbības rezultātus un zaudējumu apmērus tieši un ievērojami ietekmē vēsturiski izveidojusies situācija, ka uzņēmums papildus tradicionālo pasta pakalpojumu sniegšanai nodarbojas arī ar sociālo funkciju veikšanu, ko valstij būtu jānodrošina sabiedrībai, nodrošinot iedzīvotājiem visā valsts teritorijā par pieņemamām cenām.

 

Kā piemēri tiek minēta preses izdevumu piegāde, nodrošinot informācijas izplatību un pieejamību visiem valsts iedzīvotājiem, kā arī maksājumu iekasēšana, nodrošinot visiem valsts iedzīvotājiem iespēju norēķināties par komunālajiem un citiem pakalpojumiem.

 

Abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojums 2006.gadā radījis zaudējumus 3,2 miljonu latu apmērā. Saglabājoties pašreizējiem darbības nosacījumiem, pieaugot pakalpojuma sniegšanas izmaksām, tai skaitā darbinieku atalgojuma līmenim pieaugot par 50%, pakalpojuma sniegšana arī 2008.gadā LP radīšot būtiskus un arvien pieaugošus zaudējumus, norāda SM.

 

Šā gada jūnija sākumā LP uzturēja funkcionējošu pasta pakalpojumu tīklu ar 900 pasta nodaļām. 2006.gadā 92% no kopējā pasta nodaļu tīkla jeb 828 pasta nodaļas bija nerentablas, radot Latvijas Pastam zaudējumus 3 830 760 latu apmērā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas