Kosmosā veiksmīgi palaists jauns satelīts SIRIUS 4 1

SES ASTRA kompānija SES SIRIUS paziņo, ka jaunais satelīts SIRIUS 4 ir veiksmīgi palaists orbītā. SIRIUS 4 ar ILS Proton raķetes palīdzību no Baikanura kosmodroma tika pacelts orbītā 18.novembrī pulksten 04.39 pēc vietējā laika - pulksten 23.39 pēc Centrāleiropas vasaras laika (CEST). Satelīts tās gala orbitālajā pozīcijā tiks nogādāts tuvāko nedēļu laikā un pēc pārbaudēm orbītā pieejams izmantošanai būs, sākot no 2008.gada janvāra.

SIRIUS 4 atradīsies 50 Austrumu ‘SIRIUS' orbitālajā pozīcijā, nodrošinot apraides un platjoslu pakalpojumus pārraidīšanu visā Eiropā, kā arī HDTV kanālu translāciju. SIRIUS satelīti aptver 20 miljonu mājsaimniecību Eiropā.

 

"Mēs esam lepni un gandarīti, ka SIRIUS 4 misija ir izrādījusies veiksmīga", sacīja Hākans Sjodins (Håkan Sjödin), SES SIRIUS vadītājs.

 

"SIRIUS 4 kalpos mūsu klientiem, paplašinās pārklājumu un pakalpojumu sniegšanu Austrumeiropā. SIRIUS 4 misijas panākums ir pavērsiens mūsu kompānijas vēsturē, un mēs vēlamies uzsvērt lielisko sadarbību ar mūsu sadarbības partneriem šajā projektā - International Launch Services un Lockheed Martin Commercial Space Systems ."

 

Šobrīd SES SIRIUS ir divi komunikācijas satelīti- SIRIUS 2 un SIRIUS 3 - kas jau pārklāj visu Eiropu.

 

SIA SIRIUS Satellite Services Latvija


SIA SIRIUS satelīta sistēma Latvija darbojas Zviedrijas kompānija SES SIRIUS AB vadībā, kuras digitālās TV satelītu bāzes stacija un teleporta stacija Rīgā darbojas jau no 2002. gada marta.

 


Teleporta stacija savieno ciparu televīzijas un radio signālus ar SIRIUS satelītu sistēmu, kas nodrošina jebkurai Baltijas televīzijas kompānijai iespēju pārraidīt programmas caur satelītu arī aiz reģiona robežām, un tās var saņemt visā Eiropā.

 


SIA SIRIUS Satellite Services Latvia piedāvā dažādus televīzijas un radio pārraides pakalpojumus, kā arī Interneta pakalpojumus. Jau šobrīd satelīta ciparu pārraide aptver visu Baltijas valstu teritoriju - Latvijā vien apmēram 100 tūkstoši mājsaimniecību izvēlējušās satelīttelevīzijas translācijas.

 


Tāpat arī liela daļa Latvijas un Baltijas televīzijas kanālu ir pārgājuši uz satelītpārraides formātu caur SIRIUS, tai skaitā TV5, TV3, Latvijas Radio un Star FM Latvijā. Sirius ietver arī Lietuvas televīzijas kanālus LRT1 (Lietuvas Nacionālā Televīzija), LR2 (Lietuvas Nacionālā Televīzija 2), TV1, TV3 Lietuva un Tango TV, kā arī Igaunijas TV3 un 3+ Igaunija.

 

SIRIUS ir vadošā satelītu sistēma Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, centrālās un austrumu Eiropas valstīs un šajā reģionā piedāvā izdevīgus risinājumus TV un radio kanālu, kā arī platjoslas pakalpojumu pārraidīšanai. SIRIUS satelīti atrodas 5° Austrumu orbitālajā pozīcijā un piedāvā uzticamas komunikācijas saites visā Eiropā.


25% SES SIRIUS AB pieder Zviedrijas Kosmosa Korporācijai un 75% - SES ASTRA, kas ir viens no pasaules vadošajiem satelīta operatoriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas