Kravas transporta elektroniskā reģistrēšanās rindā paātrinās robežšķērsošanu

Šodien, 21.decembrī, satiksmes ministrs Aivis Ronis, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Latvijas vēstnieks Krievijā Edgars Skuja un Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs apmeklēs Terehovas robežkontroles punktu uz Latvijas - Krievijas robežas, lai iepazītos ar situāciju un iespējamiem risinājumiem kravas transporta robežšķērsošanas uzlabošanai.

Valdības deklarācijā iekļauts uzdevums sadarbībā ar kaimiņvalstīm strādāt, lai palielinātu robežšķērsošanas punktu caurlaides jaudu, lai atvieglotu autopārvadātājiem robežšķērsošanu, kā arī uzlabotu gaidīšanas apstākļus autopārvadātājiem, tai skaitā ieviešot iespēju elektroniskā veidā reģistrēties rindā robežšķērsošanai.  

Iespējamie risinājumi ātrākai kravas automašīnu robežas šķērsošanai ir vairāki, kā viens no tiem ir nodrošināt pietiekamu darbinieku skaitu Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktos, lai sasniegtu vismaz 400 kravas transporta līdzekļu caurlaidību diennaktī vienā virzienā, kā arī nodrošināt nepārtrauktu darbu, izslēgt dažādus tehniska rakstura pārtraukumus, pusdienu pārtraukumus, u.c. jautājumus.

 

Šobrīd Latvijā tiek gatavotas izmaiņas likumdošanā, kas paredz noteikt elektronisko reģistrēšanos rindā no Latvijas izbraucošam kravas transportam, un vienlaikus jārod iespēja ar šo informāciju apmainīties ar Krievijas pusi, kas būtiski paātrinātu procedūras no Latvijas puses un samazinātu fiziskās rindas veidošanos.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas