Krievija ir gatava risināt sarunas ar ASV par pretraķešu aizsardzības vairogu

Maskava, 26.nov., LETA--REUTERS. Maskava ir gatava dialogam par jaunākajiem ASV priekšlikumiem attiecībā uz plānoto pretraķešu aizsardzības vairogu Eiropā, paziņoja Krievijas premjerministra pirmais vietnieks Sergejs Ivanovs.

ASV pagājušajā nedēļā iesniedza Krievijai dokumentu paketi, kurā ietverti kompromisa priekšlikumi par pretraķešu vairogu, kuru daļa ASV vēlas izvietot Eiropā.

 

"ASV puse nosūtījusi mums vēstuli ar priekšlikumiem par pretraķešu aizsardzības vairogu," teica Ivanovs. "Mēs esam gatavi dialogam."

 

Ivanova izteikumi bija optimistiskāki par Krievijas iepriekšējo reakciju uz priekšlikumiem.

 

Pagājušajā nedēļā Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka tā esot vīlusies priekšlikumos, kas pirmo reizi tika izteikti, kad ASV valsts sekretāre oktobrī apmeklēja Maskavu.

 

Vašingtona vēlas izvietot Polijā pārtvērējraķetes un radiolokācijas sistēmu Čehijā kā daļu no vairoga, kura mērķis, pēc Vašingtonas teiktā, esot aizsargāt Eiropu pret tādām "neprognozējamām valstīm" kā Irāna un Ziemeļkoreja.

 

Taču šie plāni saniknojuši Maskavu, kas apgalvo, ka tā esot šī vairoga īstais mērķis. Kremlis nodēvējis ASV plānu par draudiem Krievijas nacionālajai drošībai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas