Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krievija izraida Latvijas diplomātu

Maskava, 25.janv., LETA--ITAR-TASS. Atbildot uz Latvijas lēmumu izraidīt Krievijas vēstniecības 2.sekretāru, vicekonsulu Aleksandru Rogožinu, Krievija ir spērusi adekvātu soli.

Krievija izraida Latvijas diplomātu, kuram divu dienu laikā jāpamet Krievija, šodien paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija.

 

Latvijas vēstnieks Krievijā Andris Teikmanis piektdien izsaukts uz pārrunām Krievijas Ārlietu ministrijā, kur viņš informēts par viena Latvijas vēstniecības darbinieku pasludināšanu par "persona non grata".

 

Teikmanis informēts, ka izraidītā diplomāta "darbības nav savienojamas ar diplomātisko statusu un tās kaitē Krievijas drošības interesēm", teikts vēstniecības paziņojumā.

 

Latvija izsaka nožēlu par Krievijas lēmumu izraidīt Latvijas diplomātu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Informācijas un sabiedrisko attiecību departamenta Preses centra nodaļā.

 

Diplomāta, kurš pasludināts "persona non grata", vārdu Latvijas Ārlietu ministrija nosauks pēc tam, kad diplomāts būs pametis Krieviju.

 

Ārlietu ministrija izsaka nožēlu, ka Krievijas puse tieši šādā veidā ir izvēlējusies reaģēt uz Latvijas 21.janvārī pieņemto lēmumu izraidīt Krievijas diplomātu. Tāpat Latvijas Ārlietu ministrija kategoriski noraida Krievijas Ārlietu ministrijas pārmetumus Latvijas pusei, ka diplomāts veicis darbības, kas nav savienojamas ar diplomāta statusu un diplomāta atrašanās Krievijā rada apdraudējumu valsts drošībai.

 

Ministrija uzsver, ka Latvijas diplomāti Krievijā uzturas saskaņā ar 1961.gada Vīnes konvenciju par diplomātiskajiem sakariem un pilnībā ievēro minētās konvencijas nosacījumus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas