Krievija nepiekāpsies Kosovas un ASV pretraķešu aizsardzības sistēmai

Maskava, 3.sept., LETA--AFP. Krievija nepiekāpsies jautājumos, kurus Maskava uzskata par "sarkanajām līnijām". Tas attiecas gan uz Kosovas nākotnes statusa noteikšanu, gan uz ASV pretraķešu aizsardzības sistēmas objektu izvietošanu Centrāleiropā, pirmdien paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

"Krievijai ir tā sauktie "sarkanās līnijas" jautājumi," uzstājoties ar runu Maskavas starptautisko attiecību universitātē, norādīja Lavrovs. "Tajos mēs nedrīkstam nereaģēt un mums jāturas pie savas nostādnes līdz galam."

 

Principiālos jautājumos Krievija neizies un kompromisiem, un starptautiskajiem partneriem tas ir jāsaprot, paskaidroja Lavrovs.

 

Tas, ka Kremlis dēvē ASV pretraķešu aizsardzības vairogu par jautājumu, kurā piekāpšanās nav sagaidāma principiālu apsvērumu dēļ, vēl vairāk pasliktinās attiecības Maskavas un Vašingtonas starpā.

 

Ārlietu ministra komentāri ir kārtējais apstiprinājums Kremļa kareivīgajiem iebildumiem pret Baltā nama ārpolitiku svarīgākajās jomās.

 

Ienākumus no plaukstošās naftas un dabas gāzes industrijas Kremlis tērē armijas vajadzībām, un militārā potenciāla nostiprināšana Maskavas ārpolitiku padara jo pašapzinīgāku.

 

Krievijas delegācija augustā ANO Drošības padomē nepieļāva izskatīt rezolūciju, kas Kosovu pasludinātu par neatkarīgu valsti, un arī pašreizējās sarunās par šīs Serbijas provinces nākotni Kremlis ieņem Belgradu aizstāvošu pozīciju, norādot, ka pasludināt Kosovu par neatkarīgu valsti bez Serbijas piekrišanas būtu pretrunā ar starptautiskajām tiesībām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas