Krievijā oficiāli sākusies priekšvēlēšanu kampaņa

Maskava, 5.sept., LETA--AFP. Krievijas oficiālajam laikrakstam "Rossijskaja Gazeta" trešdien publicējot prezidenta Vladimira Putina dekrētu par parlamenta vēlēšanu sarīkošanu, oficiāli ir sākusies parlamenta vēlēšanu kampaņa.

 

 

Krievijā parlamenta vēlēšanas notiks 2.decembrī, un tajās, kā paredz politologi, pārliecinošu uzvaru gūs Kremlim lojālie politiskie spēki.

 

Oficiālā laikraksta pārstāvji noraida apsūdzības, ka prezidenta dekrēta publicēšana aizkavēta tīšām, lai priekšvēlēšanu kampaņai atvēlētu iespējami mazāku laiku.

 

Putins dekrētu parakstīja jau svētdien.

 

"Konsekventi sekojot likumam, Vladimirs Putins parakstīja dekrētu 90 dienas pirms vēlēšanu dienas," teikts laikrakstā. Oficiālajam laikrakstam dekrēts ir jāpublicē piecu dienu laikā pēc tā parakstīšanas, un tas arī ir noticis likumā noteiktajā termiņā.

 

Iespējami novēlota dekrēta parakstīšana un publicēšana izskaidrojama ar to, ka Kremlis cenšas saīsināt priekšvēlēšanu kampaņai atvēlēto laiku, norāda kritiķi.

 

"Kremļa nodoms ir iespējami atlikt 2007.gada kampaņas sākumu, lai tādējādi kampaņa notiktu iespējami īsākā laika posmā," raksta neatkarīgā avīze "Kommersant".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas