Krievijas diplomāti pozitīvi novērtējuši ST spriedumu robežlīguma lietā

Rīga, 30.nov., LETA. Krievijas diplomāti pozitīvi novērtējuši Satversmes tiesas (ST) spriedumu Latvijas-Krievijas robežlīguma lietā, piektdien intervijā Latvijas Radio pastāstīja Latvijas vēstnieks Krievijā Andris Teikmanis.

Viņš uzsvēra, ka robežlīguma spēkā stāšanās uzlabos abu valstu attiecības, lai arī tā nebūs "Buratino brīnumatslēdziņa, kas atvērs visas durvis".

 

Kā pastāstīja Teikmanis, ceturtdien par ST spriedumu neoficiāli informēta Krievijas Ārlietu ministrija. Tāpat informāciju savam Krievijas kolēģim Sergejam Lavrovam Madridē notiekošās Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) 15.Ministru padomes sanāksmes laikā sniedzis Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP).

 

"Pagaidām Krievijas puses reakcija ir samērā pozitīva," sacīja Teikmanis. Krievijas Ārlietu ministrija norāda, ka ST spriedums rada konstruktīvu fonu robežlīguma spēkā stāšanās procesa turpināšanai.

 

Teikmanis norādīja, ka apmaiņa ar ratifikācijas rakstiem, kas nozīmēs robežlīguma spēkā stāšanos, ir iespējama jau šogad. "Uz to mēs arī gatavojamies," sacīja vēstnieks.

 

Apmaiņa ar ratifikācijas rakstiem varētu notikt Lavrova vizītes laikā Latvijā, kas patlaban tiek gatavota. Konkrēts vizītes datums varētu būt zināms jau tuvākajā laikā.

 

Kā sacīja Teikmanis, robežlīguma spēkā stāšanās noteikti uzlabos abu valstu attiecības, nodrošinot lielāku savstarpējo uzticību. "Esam parādījuši viens otram, ka spējam arī grūtu lietu novest līdz galam," uzsvēra vēstnieks.

 

Lai arī starp abām valstīm joprojām ir daudz jautājumu, kur viedokļi atšķiras, robežlīguma spēkā stāšanās ļauj cerēt, ka abu valstu pozīcijas tuvināsies, tai skaitā pamazām samazināsies Krievijas kritika par cilvēktiesību un krievvalodīgo tiesību ievērošanu.

 

Robežlīguma spēkā stāšanās arī ļaus sekmīgāk virzīties uz priekšu citu starpvalstu līgumu slēgšanā. Jau pirmdien, 3.decembrī, tiks noslēgts līgums par kodoldegvielas izvešanu uz Krieviju, turpinās darbs pie līgumiem par dubulto nodokļu neaplikšanu, investīciju aizsardzību, apbedījumiem u.c.

 

Kā atzina Teikmanis, patlaban no Krievijas puses vērojama konstruktīva un ieinteresēta attieksme.

 

Kā ziņots, ST atzinusi, ka šā gada martā parakstītais Latvijas un Krievijas robežlīgums, kas paredz agrākā Latvijas Abrenes apriņķa iekļaušanu Krievijas Federācijā, atbilst Satversmes 3.pantam. Līdz ar to valdībai nekas vairs netraucē pabeigt robežlīguma ratifikācijas procesu, žurnālistiem atzina ST priekšsēdētājs Gunārs Kūtris.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas