Krievijas valdība apstiprina vienošanos ar Latviju par apbedījumu statusu abu valstu teritorijās

Rīga, 22.nov., LETA. Vakar, 21.novembrī, Krievijas valdība apstiprināja līgumprojektu par Latvijas apbedījumu statusu Krievijas teritorijā un Krievijas apbedījumu statusu Latvijas teritorijā, ziņo laikraksts laikraksts "Gazeta Wyborcza".

Saskaņā ar šo vienošanos jebkāda iespējama karavīru mirstīgo atlieku pārvietošana vai ekshumācija jāsaskaņo starpvaldību komisijā.

 

Pēc Krievijas valdības datiem, Latvijas teritorijā atrodas vairāk nekā 400 vietas, kur apglabāti krievu karavīri, bet Krievijā apglabāti vairāk nekā 170 latviešu karavīri.

 

Parakstītie dokumenti nosaka arī katras puses pienākumus savstarpējā karavīru kapu aizsargāšanā. Lai īstenotu dokumentā ietvertos principus, tiks izveidota īpaša starpvaldību komisija.

 

LETA jau ziņoja, ka šā gada jūlijā Latvijas puse iesniedza Krievijas pusei līgumprojekta redakciju par Latvijas apbedījumu statusu Krievijas teritorijā un Krievijas apbedījumu statusu Latvijas teritorijā.

 

Ekspertu sarunas par "Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valdību vienošanos par Latvijas apbedījumu statusu Krievijas Federācijā un Krievijas apbedījumu statusu Latvijas Republikas teritorijā" notiek kopš 1993.gada.

 

Vienošanās paredz to karavīru un civiliedzīvotāju apbedījumu apzināšanu, uzskaiti, ierīkošanu un uzturēšanu abu valstu teritorijās, kuri krituši vai miruši karu un represiju dēļ. Pēc Latvijas Ārlietu ministrijas iepriekš teiktā, līgums arī risinās jautājumus, kas saistīti ar minēto personu mirstīgo atlieku ekshumāciju un pārbedīšanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas