Kuldīgas mērs Zalāns gatavs kļūt par pašvaldību lietu ministru

Liepāja, 7.nov., LETA. Kuldīgas mērs Edgars Zalāns (TP) gatavs kļūt par reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru, sarunā ar aģentūru LETA apliecināja Zalāns.Kā sacīja Zalāns, viņam par šo jautājumu vakar bijusi saruna ar Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti. Zalāns gatavs ministra posteni ieņemt arī vienu mēnesi, ja Kalvīša valdība decembrī atkāptos.

Zalāns sacīja, ka lēmums piekrist ieņemt ministra vietu tapis tāpēc, ka esot jāpabeidz administratīvi teritoriālās reformas likumu pakete, ko bez ministra izdarīt būtu sarežģīti.

Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis Zalāna kandidatūru vērtēja atzinīgi, uzsverot, ka viņš ir vadījis pašvaldību, tātad nozares problēmas viņam noteikti nebūšot svešas.

Zalāns dzimis 1967.gada 3.septembrī Kuldīgā, kur dzīvo joprojām, precējies, ģimenē ir divi bērni.

Viņam ir augstākā izglītība, pēc specialitātes viņš ir arhitekts. 1992.gadā Zalāns beidzis Rīgas Tehnisko universitāti, papildinājis zināšanas ārzemēs: 1993.gadā beidzis kursus par pilsētplānošanu Zviedrijā, bet 1994.gadā beidzis Kvīnslendes universitāti, ASV, zināšanas papildinājis arī Austrālijā.

Zalāns strādājis Kuldīgas rajona padomē par galveno arhitektu, bijis "RBAC Kurzeme" pārstāvis Kuldīgas domē un Kuldīgas rajona padomē, bijis Reģionālās attīstības departamenta direktors Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

1998.gadā Zalāns sāka darbu Kuldīgas rajona padomē kā Reģionālās attīstības nodaļas vadītājs.

1998.gada oktobrī Zalāns kandidējis 7.Saeimas vēlēšanās no Tautas partijas saraksta, 1999.gada jūlijā kļuvis par 7.Saeimas deputātu un 2000.gada februārī nolicis 7.Saeimas deputāta mandātu un iecelts par Ministru prezidenta Andra Šķēles biroja vadītāju.

2000.gada maijā Edgars Zalāns iecelts par Valsts kancelejas Ekonomikas ministrijas parlamentāro sekretāru.

2001.gada martā viņš kandidējis Kuldīgas domes vēlēšanās no Tautas partijas saraksta, ievēlēts par Kuldīgas domes deputātu un domes priekšsēdētāju. Tā paša gada aprīlī viņš ievēlēts arī par Kuldīgas rajona padomes priekšsēdētāja vietnieku.

Pēc četriem gadiem Zalāns atkal kandidēja Kuldīgas domes vēlēšanās no Tautas partijas saraksta, tika ievēlēts par pašvaldības deputātu un Kuldīgas domes priekšsēdētāju.

Kā liecina viņa amatpersonas ienākumu deklarācija, viņš ieņem 16 dažādus amatus: Zalāns ir padomes loceklis Kurzemes plānošanas reģionā, Kuldīgas pilsētas un rajona padomes priekšsēdētājs, kapitāldaļu turētāja pārstāvis SIA "Kuldīgas siltumtīkli", "Kuldīgas komunālie pakalpojumi", "Kuldīgas ūdens” SIA "Informācijas un tūrisma koordinācijas centrs", Kuldīgas televīzijas sabiedrība".

Zalāns joprojām ir valdes loceklis Kurzemes reģionālās attīstības fondā, Tautas partijas Kuldīgas nodaļas valdes loceklis, dalībnieku sapulces loceklis "Kurzemes reģiona attīstības aģentūrā", kapitāldaļu turētāja pārstāvis SIA "Pārventas parks", "Kuldīgas sporta klubs ELVI", valdes priekšsēdētājs Lauku un reģionu attīstības biedrībā, kapitāldaļu turētāja pārstāvis SIA "Kuldīgas transporta un loģistikas centrs”, SIA "Kuldīgas īpašumi

Viņam pieder dzīvojamā ēka Kuldīgā, lietošanā nodota zeme Kuldīgas rajona Vārmes pagastā, viņš nomā vasarnīcu Jūrmalā.

Viņam ir 100 AS "Ventspils nafta" akcijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas