Kultūras ministrijas nākamā gada bāzes budžets būs par 28 miljoniem latu mazāks

Rīga, 30.maijs, LETA. Kultūras ministrijas nākamā gada bāzes budžets būs 75 miljonu latu apjomā, kas ir par 28 miljoniem latu mazāk nekā šogad, šodien Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas (LKDAF) padomes sēdē pauda ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis.

Viņš skaidroja, ka Kultūras ministrijas bāzes budžets ir atkarīgs no tā, kādā stadijā ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) projekts, kas ieņem lielu daļu no ministrijas kopējā budžeta. Šogad no kopējā ministrijas bāzes budžeta LNB projektam bija atvēlēti 40 miljoni latu. Ievērojot to, ka projekta būve tuvojas noslēgumam, arī projektam atvēlētā summa samazinās, samazinot arī kopējo ministrijas bāzes finansējumu.  

Šogad ministrijas pamatbudžetā bija 103 miljoni latu, bet nākamgad tie būs 75 miljoni latu. Līdz jūlijam ikvienai ministrijai ir dots laiks, lai sagatavotu un iesniegtu Finanšu ministrijā finansējuma pieprasījumu prioritāro pasākumu īstenošanai. Kultūras ministrija jau tagad savā papildu pieprasījumā kā vienu no būtiskākajām pozīcijām norādījusi atalgojuma palielināšanu kultūras institūciju darbiniekiem, mēģinot pacelt algas vismaz pirmskrīzes līmenī, skaidroja Puķītis.

 

Viņš norādīja, ka patlaban darbs pie nākamā gada budžeta veidošanas ir tikai sācies, taču jau tagad ir saprotams, ka bāzes budžets kultūras nozarei ir par mazu, tādēļ tiek strādāts pie prioritārajiem pasākumiem un tiem nepieciešamā finansējuma, par ko būs jāvienojas valdībā.

 

"Budžeta ziņā varu teikt, ka kultūras joma ir skaista mežģīņu sega, taču, kur piedur, tur rodas caurums. Viennozīmīgi ir skaidrs, ka kultūras institūciju darbība ir atkarīga no tā, kāds ir finansējums. Ekonomiskā krīze un iepriekšējo gadu budžeta samazinājumi ir atstājuši pietiekami smagas segas kultūras jomā," sacīja ministrijas valsts sekretārs.

 

Puķītis norādīja, ka visas kultūras institūcijas interesē ar komunālajiem maksājumiem saistītie jautājumi, taču valdībā tos skatīs kompleksi jūlija beigās kopā ar citām ministrijām, jo arī citu ministriju iestādēm ir grūtības nomaksāt rēķinus. Tāpat kopā ar visu pedagogu algām tiks skatīts jautājums par mūzikas skolu pedagogu algām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas