Kurzemes slimnīcas bažījas par izdzīvošanu

Kamēr Veselības ministrija stāsta, ka nākamā gada tēriņi uz viena iedzīvotāja veselības aprūpi nemazināsies, tikmēr slimnīcu vadība norāda uz pretējo - plānots, ka finansējums par terapeitisko pacientu saruks uz pusi.

Atbildīgās institūcijas paskaidro - naudas ir tik, cik ir. Slimnīcas ar bažām gaida laiku, kad tiks slēgti līgumi par valsts pasūtījumu un attiecīgi finansējuma apjomu pacientuārstēšanai.

 

Neatliekamās palīdzības sniegšanas tarifu par terapeitisko pacientu reģionālajām un universitātes slimnīcām plānots samazināt līdz lokālās slimnīcas līmenim.

 

«Piemēram, mūsu slimnīcā pacients reanimācijā izmaksā vidēji 1200 latu. Bet valsts par to plāno maksāt tikai 115 latu. Šis tarifs nav adekvāts faktiskajiem izdevumiem,» sašutusi ir Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Siliniece.

 

To, ka visas finansiālās rezerves ir izsmeltas un jaunais gads būs ārkārtīgi saspringts, akcentē visās trijās Kurzemes slimnīcās. Slimnīcu pārstāvji uzskata, ka ārstējamo pacientu plānošanas kļūdu Veselības ministrija (VM) pieļauj jau pēdējos divus gadus, jo slimnīcās reāli tiek ārstēts lielāks pacientu skaits, nekā plānots.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas