Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labdarības projektā „Paēdušai Latvijai - sirmgalvjiem” aktīvākie ziedotāji – vidzemnieki

Novembrī labdarības projekta „Paēdušai Latvijai - sirmgalvjiem" aktīvākie ziedotāji novados bijuši vidzemnieki, kuri „Maxima" veikalos izvietotajās ziedojumu kastītēs atstājuši 1200,39 latus.

Vidzemē visaktīvākie ziedotāji bijuši Valmierā - tur ziedojumu kastītēs iemests 581 lats. Šī summa palīdzēs iepriecināt 145 vientuļos un trūcīgos pensionārus. Čakli ziedotāji ir bijuši arī Madonā, kur tika saziedoti 251,63 lati.  

„Par Vidzemē saziedotajiem līdzekļiem spēsim palīdzēt vairāk nekā 200 trūcīgajiem pensionāriem. Esam gandarīti par vidzemnieku atsaucību un rūpēm par mūsu līdzcilvēkiem. Latvijā ir daudz trūcīgu un vientuļu pensionāru, kuriem mūsu palīdzība ir ārkārtīgi nepieciešama," saka labdarības portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

 

Projekta „Paēdušai Latvijai - sirmgalvjiem" atbalstam veikalu tīkla „Maxima" ziedojumu kastītēs visā Latvijā novembrī kopumā ir saziedoti jau 7900 latu.

 

Par šim projektam saziedotajiem līdzekļiem tiks iegādātas pārtikas pakas vientuļo un trūcīgo sirmgalvju atbalstam. Katras pārtikas pakas vērtība ir 4 lati. Vienā šādā pārtikas pakā ir eļļa, mannas putraimi, tēja, medus, zivju un gaļas konservi, cukurs, karameles, makaroni, milti un sausais buljons.

 

Latvijas vientuļo un trūcīgo sirmgalvju atbalstam decembra sākumā tika rīkota pārtikas glābējpaku vākšana. Divu dienu laikā tika piepildītas vairāk nekā 700 glābējpakas, kurās ikviens varēja ielikt produktus, kas svētkos priecēs vientuļos sirmgalvjus visā Latvijā.

 

Latvijā vairāk nekā piektā daļa (20,2 %) iedzīvotāju jeb 454,6 tūkstoši cilvēku ir pensionāri. Vairāk nekā puse no viņiem mēnesī iztiek ar summu, kas mazāka par noteikto valsts iztikas minimumu, kurš patlaban ir 167,38 lati. 35 tūkstoši pensionāru saņem pensijas līdz 100 latiem mēnesī. Pārtikas pakas un Ziemassvētku apsveikumus saņems tie sirmgalvji, kuru pensijas nepārsniedz iztikas minimumu un kuri savos mājokļos mitinās vieni paši.

 

Akcijai „Paēdušai Latvijai - sirmgalvjiem" tāpat iespējams ziedot, izmantojot „Maxima" veiklu tīklā izvietotās ziedojumu kastītes, un ikviens Latvijas iedzīvotājs var zvanīt pa tālruni 90006488, lai ziedotu vienu latu. Tāpat atbalstīt projektu var arī ziedojot portālā www.ziedot.lv, kur iespējams arī atrast plašāku informāciju par projektu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas