Labklājības ministre paziņos par demisiju

Šodien Saeimas Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakcijas sēdē par savu demisiju gatavojas paziņot labklājības ministre Dagnija Staķe. Demisijas rakstu valdības vadītāja vietas izpildītājam Oskaram Spurdziņam ministre iesniegs šodien pēc ZZS Saeimas frakcijas sēdes.

„Es varu godīgi atzīt, ka man nav izdevies panākt pensiju pieaugumu tādā apmērā, kā to prasīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, jo tas nozīmētu pārskatīt finansējumu citām Labklājības ministrijas pārziņā esošajām nozarēm, tostarp invalīdiem, bezdarbniekiem, jaunajiem vecākiem," skaidro labklājības ministre, „un šādā situācijā es neredzu iespēju turpināt darbu valdībā," saka Dagnija Staķe.


Ministre uzskata, ka viņai piecu gadu laikā izdevies radīt skaidru un darboties spējīgu labklājības nozares funkcionēšanas shēmu, tāpat izdevies izstrādāt jauna pansionāta būvniecības projektu pēc Reģu traģēdijas: „Toreiz bija milzīgs sabiedrības spiediens, ka ministrei jāatkāpjas," atceras Dagnija Staķe, „taču es uzskatīju, ka man jāpaliek amatā, līdz jautājums par jauna projekta izstrādi tiek atrisināts. Tagad tas ir izdarīts."


Ministre izsaka sapratni par pašreizējo politisko situāciju un visai sarežģīto budžeta apstiprināšanas gaitu, skaidrojot savu nostāju tā: „Es saprotu, ka šis - 2008. gada - valsts budžets būs kompromisu risinājumu dokuments, tāpat apzinos, ka ne visus dažādu sociālo un profesionālo grupu prasījumus varēs apmierināt, tomēr labklājības joma vienmēr bijusi tā, kur pieņemtos lēmumus izjūt visasāk. Šoreiz situācija ar budžetu īpaši manis pārzinātajā jomā ir sevišķi neviennozīmīga. Un tāpēc man jāuzņemas morālā atbildība par to, kā notiek finanšu sadale labklājības nozarē. Līdz ar to, manuprāt, vienīgais risinājums ir demisija."


Ministre gan uzsver, ka turpinās pildīt pienākumus līdz brīdim, kad Ministru prezidents demisiju pieņems: „Tas nenozīmē, ka tūlīt nolieku ministres pilnvaras, bet gan to, ka mana demisijas vēlme ir iesniegta valdības vadītājam. Savus pienākumus pildīšu līdz brīdim, kad Ministru prezidents demisiju pieņems. Šobrīd atcelšu visus paredzētos komandējumus un citus pasākumus, izpildot tikai tiešo ministrijas vadību," saka labklājības ministre Dagnija Staķe.

Juris Vīgulis, Komunikācijas departamenta sabiedrisko attiecību speciālists

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas