Labklājības ministres prioritāte būs pensiju jautājums

Rīga, 10.nov., LETA. Jaunās labklājības ministres Ivetas Purnes (ZZS) prioritāte būs pensiju pieauguma jautājuma atrisināšana, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas departamenta direktore Vineta Bērziņa.

Purne tuvākajā laikā plāno tikties ar Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) pārstāvjiem, lai rastu kompromisu par pensiju piemaksām nākamajā gadā.

Patlaban pensionāru vidū neapmierinātību rada fakts, ka nav ticis pildīts solījums palielināt pensiju piemaksas ar nākamā gada 1.janvāri, un tās palielinās ar nākamā gada jūniju.

Bērziņa informēja, ka Purne apsver iespēju pārskatīt LPF piedāvāto kompromisa variantu, ka pensiju piemaksas par gada pirmajiem mēnešiem varētu izmaksātas gada beigās.

Tāpat Purne sola, ka pastiprināti pievērsīs uzmanību LM pakļautības iestādēm, kurās Valsts kontrole atklājusi pārkāpumus, - Sociālo pakalpojumu pārvaldei, Sociālās integrācijas centram un Tehnisko palīglīdzekļu centram.

Labklājības ministre izteikusi vēlmi apmeklēt šīs iestādes. Tāpat viņa plāno ierosināt veikt iekšējo kontroli šajās iestādēs, informēja Bērziņa.

Purne apliecinājusi, ka nodrošinās līdzšinējās labklājības ministres Dagnijas Staķes (ZZS) pozitīvās darbības pēctecību.

Patlaban jaunā ministre apdomā arī pašreizējo LM darbinieku turpmāko sadarbību. Tai skaitā tiek domāts, kas tiks izvirzīts par LM parlamentāro sekretāru.

Līdzšinējo Labklājības ministrijas parlamentāro sekretāri Purni Saeima amatā apstiprināja 8.novembrī. Par viņas iecelšanu labklājības ministres amatā balsoja 52 deputāti, pret bija 23, bet 15 deputāti balsojumā atturējās.

Staķe atkāpās no amata, jo nākamā gada budžetā neizdevās panākt iecerēto pensiju pieaugumu, tāpat aiziešanu no amata viņa pamatoja ar Valsts kontroles atklātajiem pārkāpumiem Tehnisko palīglīdzekļu centrā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas