Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labo darbu nedēļa gūst plašu atsaucību visā Latvijā

Ar sakopšanas darbiem Bērnu bāreņu aprūpes centrā „Rīga" noslēgusies Labo darbu nedēļa. Tur Labo darbu nedēļas organizatori „Palīdzēsim.lv" un „Amigo" kopā ar atbalstītājiem un ģimenēm, kurām līdz šim ir sniegta palīdzība, palīdzēja sakārtot bērnu namam telpas pēc remonta.

„Labo darbu skaitītājā" ierakstīti 4134 labie darbi Labo darbu nedēļas laikā portālā "Draugiem.lv" darbojās „Labo darbu skaitītājs" jeb saraksts ar izdarītajiem labajiem darbiem. "Nedēļas laikā tur ierakstīti 4134 labie darbi, ko paveikuši lielie un mazie visā Latvijā," stāsta „palīdzēsim.lv" direktore Ilze Skuja.

 

(Iedvesmojošākos labos darbus no „Labo darbu skaitītājā" var apskatīt: http://blog.amigo.lv/2009/10/27/50-iedvesmojosas-minutes-no-labo-darbu-skaititaja/)

 

I.Skuja stāsta, ka akcijas laikā ar llūgumiem palīdzēt pie Labo darbu nedēļas vērsušās vairākas neapskaužamā situācijā nonākušas ģimenes. Nedēļas laikā izdevies arī pāris ģimenēm palīdzēt.

"Piemēram, uz e-pastu labie_darbi@palidzesim.lv tika saņemts aicinājumu palīdzēt redzes invalīdu ģimenei no Jēkabpils rajona Leimaņu pagasta, kuri palikuši bez dzeramā ūdens akas piesārņojuma dēļ. Bet drīz vien no šīs ģimenes saņēmām iepriecinošu ziņu: „Vislielākais paldies labiem cilvēkiem no Jēkabpils rajona Rubenes pagasta, kuri atsaucās uz mūsu, tā sakot, sāpi, jo bijām palikuši bez ūdens! Pateicoties šiem diviem cilvēkiem, aka tika iztīrīta. Paldies šiem cilvēkiem! Lai tādu nesavtīgu cilvēku būtu vairāk!"

 

Par citām ģimenēm, kas vēl gaida palīdzību, var uzzināt organizācijas „Palīdzēsim.lv" mājas lapā www.palidzesim.lv

 

Labo darbu nedēļas idejai aktīvi līdzi dzīvo arī dažādas organizācijas un iestādes.

 

Īpaši labo darbu nedēļas pasākumi tiek rīkoti Jelgavas pusē, Līvbērzes pagasta Vārpu ciemā, kur aktīvi darbojas „Ģimenes centrs "Nāc!". "Viņi paši pēc savas iniciatīvas vāca drēbes, apavus trūcīgajām ģimenēm, rīkoja sakopšanas talku, savukārt, vietējais pagasts visiem talciniekiem noorganizēja pirtiņas apmeklējumu bez maksas," stāsta I.Skuja.

 

Pēc skolas direktores Mudītes Vestfāles iniciatīvas, Labo darbu nedēļa bija izsludināta arī Blomes pamatskolā, kur piektdien visas klases stāstīja par saviem nedēļas laikā paveiktajiem labajiem darbiem (plašāk par Blomes pamatskolas padarīto: http://blog.amigo.lv/2009/10/26/labo-darbu-nedela-blomes-pamatskola/).

 

Labo darbu nedēļā aktīvi iesaistījās arī skolas un sociālie dienesti, kas līdz šim veiksmīgi sadarbojušies ar labdarības organizāciju „palīdzēsim.lv".

 

Savukārt vieni no Labo darbu nedēļas organizatoriem, mobilo sakaru karte „Amigo", uzņēmusies rūpes par trūcīgu daudzbērnu ģimeni no Misas.

 

„palīdzēsim.lv" kādā tikšanās reizē mums stāstīja, ka arvien vairāk pie viņiem vēršas finansiālās grūtībās nonākušas ģimenes. "Mēs, „Amigo" kolektīvs, nolēmām, ka labprāt sniegtu atbalstu kādai no šīm ģimenēm. Un tā tikām iepazīstināti ar Larisu un viņas četriem bērniem. Mūsu rūpes par ģimeni ir uzmanības veltīšana, palīdzības sniegšana un nepieciešamās palīdzības piesaistīšana. Tas neprasa pārāk daudz no mums, bet ir būtiski grūtībās nonākušajai ģimenei. Tādēļ aicinu arī citus Latvijas uzņēmumus sekot šai idejai!" aicina akcijas līdzautors, „Amigo" pārstāvis Egils Trumpe.

 

(Plašāk par ģimeni no Misas: http://blog.amigo.lv/2009/10/23/amigo-gimene-no-misas/)

 

Un tā mēs varētu turpināt vēl un vēl...

Bet par to vairāk var lasīt: http://blog.palidzesim.lv/ un http://blog.amigo.lv

 

Par Labo darbu nedēļu

No 19.-25.oktobrim Latvijā tika rīkota Labo darbu nedēļa. Tās mērķis - veidot palīdzēšanas kultūru Latvijā un mudināt sabiedrību labiem darbiem, parādīt, cik viegla, patīkama un aizraujoša var būt palīdzības sniegšana un cik tā ir nozīmīga grūtākos brīžos. Labo darbu nedēļas laikā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšana iespējama bez liela finansiālā ieguldījuma.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas