Lai risinātu "Latvijas Pasta" problēmas, veidos Pasta banku

Rīga, 14.aug., LETA. Lai atrisinātu VAS "Latvijas Pasts" (LP) finanšu problēmas, piesaistot stratēģisko partneri, iecerēts izveidot jaunu uzņēmumu - Pasta banku, šādu ieceri šodien atbalstīja valdība, žurnālistus informēja satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC).

 

Lai izveidotu Pasta banku, no LP tiks nodalīts pasta nodaļu tīkls un Maksājumu pakalpojumu dienests, kas tiks ieguldīti jaunveidojamajā uzņēmumā, ieceri skaidro Satiksmes ministrija (SM).

 

SM uzsver, ka pasta nodaļu tīkla kā atsevišķa uzņēmuma darbība balstās uz šajā tīklā sniegtajiem pakalpojumiem, tādējādi, izvērtējot iespējamo pasta nodaļu tīkla attīstību, tai skaitā izvērtējot citu valstu pasta administrāciju pieredzi, par piemērotāko pasta nodaļu tīkla kā atsevišķa uzņēmuma attīstības variantu ir uzskatāma Pasta bankas izveidošana, piesaistot stratēģisko partneri no finanšu pakalpojumu sniedzēju vidus.

 

Iecerēts, ka stratēģiskais partneris uzņēmumā ieguldīs bankas dibināšanai nepieciešamo pamatkapitālu, kā arī veiks nepieciešamās investīcijas pasta nodaļu tīkla pielāgošanai Pasta bankas vajadzībām.

 

Veidojot Pasta banku, tiks paplašināts visiem valsts iedzīvotājiem pieejamais finanšu pakalpojumu klāsts, kā arī radīti papildu ieņēmumi Pasta bankas īpašniekiem - LP un stratēģiskajam sadarbības partnerim, plāno SM.

 

Valdība nolēma, ka SM valdībā iesniegs grozījumus Pasta likumā, tajā nosakot, ka preses izdevumu piegāde iekļaujama universālajā pasta pakalpojumā, un virzīs tos tālākai saskaņošanai un pieņemšanai, lai likuma grozījumi stātos spēkā 2008.gada 1.janvārī un universālā pasta pakalpojuma zaudējumu kompensēšanas mehānisms sāktu darboties ar 2008.gadu.

 

Ar Ministru prezidenta rīkojumu izveidotajai darba grupai līdz šā gada 1.novembrim būs jāiesniedz priekšlikumi par universālā pakalpojuma vienotā finansēšanas modeļa piemērošanu pasta nozarē.

 

Kā pastāstīja Šlesers, valdība secināja, ka valsts nevar dotēt pastu, kas var novest līdz tiesvedībai, jo citi tirgus dalībnieki to varētu uztvert kā tirgus un konkurences kropļošanu.

 

Ministrs uzsvēra, ka universālā pakalpojuma fonda formu noteiks Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija. Pēc Šlesera vārdiem, līdz gada beigām šis jautājums būtu jāatrisina, lai minētos fonds varētu reāli darboties, bet pēc tam LP varēs sākt pilnvērtīgāk risināt jautājumu par pasta tarifu izmaiņām un darbinieku algu palielināšanu.

 

LP vadītājs Gints Škodovs pēc valdības sēdes atgādināja, ka saruna par pasta darbinieku algu palielinājumu notiks rīt, taču tas, ka algas tiks palielinātas, jau esot skaidrs. Arī Šlesers uzsvēra, ka pasta darbinieku algām ir jāturpina pieaugt, taču esot arī skaidrs, ka pēc izmaiņām uzņēmumā visi strādājošie savas vietas saglabāt nespēšot.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas