Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laikraksta "Brīvā Daugava" izdevējs atklātā vēstulē kritizē Latvijas Pasta darbību

Daugavpils/Rīga, 8.janv., LETA. Jēkabpils rajona laikraksta "Brīvā Daugava" izdevējs SIA "Brīvā Daugava" atklātā vēstulē Ministru prezidentam Ivaram Godmanim (LPP/LC), satiksmes ministram Aināram Šleseram (LPP/LC) un Latvijas Pasta ģenerāldirektoram Gintam Škodovam kritizē pasta darbību.

Vēstulē pausts sašutums gan par pasta pakalpojuma cenu kāpumu, gan arī par to, ka prese netiek piegādāta laikus.

 

"Jau otro gadu valstī nesodīti tiek grauta vesela uzņēmējdarbības nozare - reģionālās preses izdevējdarbība," norāda vēstules autori. Vēstulē teikts, ka neviens vairs pat neapspriež pasta pakalpojumu cenu kāpumu par vairāk nekā 30%, kas reģionālajiem izdevējiem ir ievērojamas izmaksas. Visvairāk uztrauc tas, ka vai nu Latvijas Pasta darbinieku nolaidības, vai apzinātas rīcības dēļ abonentiem netiek piegādāti laikraksti.

 

Ja abonēšanai dārgos lielos rīta laikrakstus Latvijas iedzīvotāji pārsvarā iegādājas mazumtirdzniecībā, tad reģionālo presi gluži pretēji - abonē. Līdz ar to reģionālie izdevumi neviļus nonākuši valsts uzņēmuma - Latvijas Pasta - ķīlnieku lomā, teikts vēstulē.

 

Pasta piegādes modernizēšanas rezultātā attālos pagasta nostūros laikrakstus var saņemt tikai vēlu vakarā, bet tā nav lielākā nelaime, atzīmē vēstules autori, uzsverot, ka visu 2007.gadu Latvijas Pasts tā arī nespēja sakārtot jauno datorizēto abonēšanas sistēmu.

 

"Diemžēl arī 2008.gads sācies ar tieši tādām pašām problēmām - atsevišķos Jēkabpils rajona pagastos netiek saņemti pat līdz 80% abonēto laikrakstu "Brīvā Daugava"," teikts vēstulē.

 

Tās autori norādījuši, ka abonentiem nav nepieciešamas pasta piesolītās kompensācijas par nepiegādātajām avīzēm, jo izdevumi par nokļūšanu līdz pasta nodaļai, iespējams, ir pat lielāki nekā saņemamā nauda. Tādēļ tikai loģisks ir šādu apkrāpto cilvēku lēmums laikrakstus turpmāk neabonēt. Tādējādi tiek apdraudēta turpmākā reģionālās preses izdevēju pastāvēšana un informācijas pieejamība lauku apvidos, jo preses kiosku lielākajā daļā pagastu nav, uzsvērts vēstulē.

 

Vēstules autoriem rodas iespaids, ka Latvijas Pasts mērķtiecīgi tiek tuvināts maksātnespējai. "Diemžēl līdz ar pastu var bankrotēt arī reģionālās preses izdevēji - Latvijas mazie uzņēmumi, kas pagaidām vēl ir katrā rajonā un dod darbavietas vietējiem iedzīvotājiem un par atbalstu kuriem gadu no gada runā visas valdības," uzvērts vēstulē.

 

Tās autori vaicā, kāpēc līdz šim neviens nav uzņēmies atbildību par vairāk nekā gadu ilgstošajām nekārtībām Latvijas Pastā, kādēļ netiek meklēti nekādi risinājumi un netiek sodītas vainīgās amatpersonas.

 

Vēstuli parakstījuši SIA "Brīvā Daugava" valdes locekle Ligita Rāviņa un laikraksta "Brīvā Daugava" galvenais redaktors Jānis Apīnis.

 

Kā ziņots, Latvijas Pasts iepriekš norādījis, ka šogad preses piegāde sākta veiksmīgi un bez būtiskiem starpgadījumiem. Atsevišķos gadījumos saņemti pieteikumi, kur ir norādītas neatbilstošas adreses vai pasta indeksi, taču pasta darbinieki veic neprecīzi norādīto adrešu labošanu.

 

Tāpat konstatēta preses piegādes aizkavēšanās gadījumos, kad abonēto preses izdevumu kvītis ir saņemtas pēdējās dienās.

 

"Tā kā šobrīd ir īpaši saspringts laiks un visa uzmanība tiek veltīta preses piegādei, Latvijas Pasts nav apkopojis precīzu informāciju par saņemtajām sūdzībām," aģentūrai LETA sacīja Latvijas Pasta Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inese Kreicberga.

 

Viņa arī norādīja, ka šobrīd saņemtās sūdzības par nepiegādāto presi "daudz nepārsniedz sūdzību skaitu, kādu Latvijas Pasts izskata ikdienā - ne abonēšanas laikā gada sākumā janvārī", un ir atrisināmas īsā laika periodā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas