Laikraksts: Interesi par "Valmieras pienu" izrādījuši investori no Lietuvas un Krievijas

Rīga, 1.okt., LETA. Par AS "Valmieras piens" (VP) interesi ir izrādījuši investori no Lietuvas piena pārstrādātājiem AS "Pieno Žvaigzdes", gan arī Krievijas giganta "Wimm-Bill-Dann", kas Latvijas tirgū ir pārstāvēts ar sulu produkciju, šodien vēsta laikraksts "Dienas Bizness".

VP investora "Privāto aktīvu pārvaldes" preses pārstāvis Juris Pētersons laikrakstam apliecināja, ka par VP interesējušies investori un bijušas sarunas par dažādiem konsolidācijas modeļiem, taču līdz šim brīdim neesot bijusi neviena saruna, kurā būtu sasniegts konkrēts rezultāts, vai apstiprināts konkrēts konsolidācijas modelis.

 

Tomēr Pētersons piebilst, ka "Privāto aktīvu pārvaldes" kā investors ir atklāts sarunām ap potenciālajiem interesentiem par līdzdalību vai investīciju pārņemšanu dažādos projektos, tostarp VP.

 

Informāciju, ka būtu interese par VP "Wimm-Bill-Dann" preses sekretārs Antons Saraikins laikrakstam nedz apstiprināja, nedz noliedza. Viņš tikai piebildis, ka viņa pārstāvētā kompānija ir publiska, kuras akcijas kotē Ņujorkas fondu biržā, tāpēc neesot tiesīga informēt presi pirms biržas.

 

Tiesa gan, viņš pastāstīja, ka "Wimm-Bill-Dann" ir pastiprināta interese par Eiropas Savienības valstīm, Baltijas reģionu un Ķīnu, kur arī plānots iegādāties vairākas kompānijas.

 

Savukārt AS "Pieno Žvaigzdes" direktoru padomes priekšsēdētājs Voldemārs Klovas laikrakstam sacīja, ka nav tādas informācijas par kompānijas īpašnieku vēlmi pirkt Latvijas uzņēmumu. Tiesa gan, viņš arī nevarēja pateikt, vai sarunas notikušas.

 

Jau ziņots, ka VP šogad attīstības projektos ieguldīto investīciju apjoms pārsniegs divus miljonus latu, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja VP sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Peļņika.

 

Investīcijas ieguldītas jaunu objektu celtniecībā un ražošanas modernizācijā.

 

Ceturto daļu paredzēto investīciju uzņēmums jau ieguldījis vides un piesārņojuma mazināšanas programmas realizācijā - notekūdeņu attīrīšanas projekta būvniecības otrajā posmā.

 

Pārējā summa - 1,5 miljoni latu - ieguldīti ražošanas iekārtu rekonstrukcijā un modernizācijā.

 

Kopumā attīrīšanas iekārtas plānots uzstādīt trīs etapos, informēja Peļņika. Projekta pirmā kārta izmaksājusi nepilnu pusmiljonu latu jeb 441 679 latus, un tās rezultātā būtiski atvieglota pilsētas attīrīšanas iekārtu darbība, piesārņojumu samazinot par 10%. Savukārt, īstenojot projekta otro kārtu, notekūdeņu piesārņojuma līmenis samazinās vēl par 40% līdz 50%. Veicamie pasākumi otrajā kārtā ir vēdināmās flotācijas iekārtas uzstādīšana, dūņu savākšanas tvertne, mašīnhalles izbūve.

 

Trešā projekta kārta 2008.gadā paredz bioloģisko attīrīšanu un biomasas atdalīšanu ar ultrafiltrācijas iekārtām, piebilda Peļņika.

 

Kā jau ziņots, Latvijas lielākā piena pārstrādes uzņēmuma AS "Valmieras piens" (VP) tīrā peļņa šā gada pirmajos sešos mēnešos vairākas reizes augusi un sasniegusi 278 000 latu.

 

2006.gadā uzņēmums strādāja ar 5902 latu tīro peļņu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas "Lursoft" dati. VP tīrā peļņa 2005.gadā bija 4830 lati.

 

Šā gada pirmajā pusgadā uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 15,9 miljonus latu, kas ir līdzīgs VP apgrozījumam šajā laika posmā pērn.

 

2006.gadu VP noslēdza ar 32 477 154 latu neto apgrozījumu, kas bija par 23,3% lielāks nekā gadu iepriekš, kad uzņēmums strādāja ar 26 340 374 latu apgrozījumu.

 

2007.gada maijā par VP kontrolpaketes īpašnieku pastarpināti kļuva ar Tautas partijas līderi Andri Šķēli saistītais uzņēmējs Edgars Šķenderis, bet jūnijā kontrolpakete pastarpināti nonāca Šķēles dzīvesbiedres Kristiānas Lībanes-Šķēles un meitu Madaras Šķēles un Anetes Šķēles-Pētersones īpašumā. Savukārt jūlijā par VP kontrolpaketes līdzīpašnieku atkal pastarpināti kļuvis Šķenderis.

 

Lībane-Šķēle jūnijā aģentūrai LETA sacīja, ka lēmums par VP kontrolpaketes pārdošanu vēl nebija pieņemts. Par iemeslu turpmāko plānu neizpaušanai viņa minēja arī nevēlēšanos par tiem informēt konkurentus.

 

VP kontrolpakete pieder AS "Rūjienas piensaimnieku biedrība" (RPB). Par RPB īpašnieku iepriekš kļuva investīciju sabiedrība "INPO 7". Datubāzei par akciju sabiedrības akcionāriem ir uzziņas raksturs un nav juridiska spēka. Akcionāru saraksta iesniegšana Uzņēmumu reģistrā nav obligāta, tādēļ precīzs saraksts par akciju sabiedrību akcionāriem pieejams tikai pašā akciju sabiedrībā. Līdz ar to informācija, vai veiktas kādas izmaiņas RPB īpašniekos, Uzņēmumu reģistrā neparādās.

 

"INPO 7" vienīgā īpašniece ir SIA "Privāto aktīvu pārvalde", kas līdz jūnijam piederēja Šķenderim. Viņš ir Šķēles uzņēmuma SIA "Uzņēmumu vadība un konsultācijas" (UVK) valdes loceklis, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas "Lursoft" dati.

 

SIA "Privāto aktīvu pārvalde" reģistrēta 2001.gada 4.jūlijā, uzņēmuma pamatkapitāls jūnijā palielināts līdz 2 195 000 latu. Šā gada 15.jūnijā par SIA "Privāto aktīvu pārvalde" 100% daļu īpašnieku kļuvusi SIA "Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem", liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" informācija.

"Sabiedrības privātiem ieguldījumiem" uzņēmuma daļas piederēja Kristiānai Lībanei-Šķēlei - 37,5%, kā arī Šķēles meitām Madarai Šķēlei - 31,25% un Anetei Šķēlei-Pētersonei - 31,25%. Savukārt pašlaik Lībanei-Šķēlei piederošā uzņēmuma daļa samazinājusies līdz 30%, bet ekspremjera meitām piederošā daļa - līdz 25% katrai, taču starp īpašniekiem reģistrēts Šķenderis, kam pieder 20% "Sabiedrības privātiem ieguldījumiem" daļu, liecina "Lursoft" informācija.

25.jūnijā veiktas izmaiņas SIA "Privāto aktīvu pārvalde" vadībā - kopā ar Šķenderi, kurš ir valdes priekšsēdētājs, darbu valdē uzsākušas arī Šķēles meitas.

 

SIA "Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem" reģistrēta šā gada 7.jūnijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2 200 000 latu. Vienīgais uzņēmuma valdes loceklis ir Šķenderis.

 

Kā liecina "Lursoft" informācija, SIA "Privāto aktīvu pārvalde" un "INPO 7" reģistrēta tajā pašā adresē, kurā atrodas arī UVK. Šajā ēkā reģistrētas vēl vairākas SIA - "INPO 1", "INPO 3", "INPO 4", INPO 5", "INPO 6" un "INPO 8". Tāpat adresē Rīgā, Dzirnavu ielā 68, reģistrēta SIA "Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem". Šajā ēkā atrodas arī sabiedriskais izglītības fonds "Jaunā akadēmija", kuru, kā pats to atzinis, vada Šķēle.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas