Laikraksts: Kalvīša vietā premjera amatu varētu ieņemt Gundars Bērziņš

Rīga, 5.okt., LETA. Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) neizslēdz iespēju, ka viņu amatā varētu nomainīt bijušais veselības ministrs Gundars Bērziņš (TP), šodien vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".

Arī pats premjers par sevi un valdības nākotni nemaz nav tik pārliecināts, jo, ja par nākamā gada valsts budžetu nenobalsos arī daļa no Zaļo un zemnieku savienības, kā arī apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK deputāti, kuri uzskata, ka Jānis Tomels Nacionālajā radio un televīzijas padomē neiekļuva tieši ar Tautas partijas (TP) "svētību", valdībai būs jāatkāpjas.

 

Šādu situāciju nav izslēdzis arī Kalvītis, kurš pēc neoficiālas informācijas, TP Saeimas frakcijai teicis: ja vadzis lūzīs, lai manā vietā nāk Gundars [bijušais veselības ministrs Gundars Bērziņš].

 

Jau ziņots, ka premjers pēc nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas pirmajā lasījumā izvērtēs visu ministru darbu un valdībā veiks kompleksas pārmaiņas.

 

Vakar tiekoties ar apvienību "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK), premjers nav vērtējis partijas izvirzīto ekonomikas ministra amata kandidātu Eināru Cilinski.

 

Kalvītis vēlas, lai ekonomikas ministrs tiktu apstiprināts amatā vienlaikus ar pārējām izmaiņām valdībā. "Katra ministra darbs tiks rūpīgi izvērtēts," norādīja Kalvītis. Viņš neatklāja, kuras partijas un kurus ministrus izmaiņas varētu skart.

 

Kalvītis norādīja, ka izmaiņām valdībā jābūt ar mērķi uzlabot tās darbu, tādēļ šodien, tiekoties ar TB/LNNK, netika lemts par vakanto ekonomikas ministra amatu. Šis jautājums tikšot skatīts kompleksi.

 

"Es TB/LNNK informēju, ka būs kompleksas pārmaiņas, taču nevaru atbildēt, kuras partijas tās skars. Jebkuras izmaiņas ir sarežģītas," norādīja Kalvītis.

 

Pēc premjera domām, tas, ka ekonomikas ministrs joprojām nav apstiprināts, nepasliktina situāciju valdības darbā, ne arī kavē cīņu ar inflāciju.

 

Kalvītis arī norādīja, ka Tautas partija (TP) pašlaik gan premjera, gan finanšu ministra personā nes smagumu, kas saistīts ar finanšu problēmām, un netieši norādīja, ka TP varētu interesēt ekonomikas ministra amats, "jo ekonomikas ministrs varētu būt labs palīgs finanšu problēmu risināšanā".

 

TB/LNNK priekšsēdētājs Roberts Zīle pēc tikšanās norādīja, ka partija respektē premjera aicinājumu veikt kompleksas izmaiņas valdībā.

 

"Tas ir saprotams, ka valdībai būtu jāiegūst jauna elpa un lielāka uzticība sabiedrībā," sacīja Zīle un norādīja, ka partija respektē premjera lēmumu.

 

Premjers solīja, ka jau tuvākajā laikā tiksies ar koalīcijas partijām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas