\"Latfood\" kartupeļus no zemniekiem šogad iepirks par 10% dārgāk

Rīga, 7.sept., LETA. Čipsu ražotāja AS "Latfood" šonedēļ uzsācis jaunās kartupeļu ražas pieņemšanu, un plānotais iepirkuma apjoms ir 11 000 tonnu.

 

Lai arī galda kartupeļu iepirkuma cena, visticamāk, šogad būs zemāka, "Latfood" saviem 19 sadarbības partneriem - Latvijas zemnieku saimniecībām, kas audzē kartupeļus speciāli čipsu vajadzībām, - maksās vidēji par 10% augstāku iepirkumu cenu atbilstoši gada sākumā noslēgtajam līgumam, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmumā.

 

Kartupeļi šogad auguši ražīgāk nekā bija plānots, tāpēc čipsu ražošanai kartupeļu pietiks.

 

"Latfood" šā gada vasaras sākumā iesniedzis oficiālu vēstuli Valsts ieņēmu dienestam (VID) par atlikto pievienotās vērtības nodokļa maksājumu kartupeļu audzētājiem, kas nodod kartupeļus pārstrādes uzņēmumos. "Esam saņēmuši atbildi no VID par informācijas tālāku nodošanu Finanšu ministrijā, taču diemžēl jāsecina, ka ierosinājums ir šobrīd iestrēdzis varas gaiteņos," atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valdis Blūms.

 

Uzņēmuma kopējais eksporta apjoms šogad ir pieaudzis par 55%, eksports uz Igauniju pieaudzis par 61%, uz Lietuvu - par 19%, bet uz Krieviju - par vairāk nekā 300%.

 

Stabilo un aktīvo sadarbību ar zemnieku saimniecībām, kas piegādā augstvērtīgu izejvielu - Latvijā audzētus kartupeļus, Blūms uzskata par vienu no būtiskākajiem faktoriem, kas sekmē produktu panākumus. "Šogad izaudzētajiem kartupeļiem varam prognozēt labu noietu," norāda Blūms.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas