"Latio": Pieprasījums pēc dzīvokļiem un savrupmājām krities par 50%

Rīga, 4.dec., LETA. Salīdzinot ar gada sākumu, pieprasījums pēc dzīvokļiem un savrupmājām krities aptuveni par 50%, aģentūrai LETA pastāstīja nekustamā īpašuma kompānijas "Latio" Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Gailīte norādīja, ka pat cenas vilinājums vairs neesot noteicošais, un pircēju aktivitāte, salīdzinot ar šā gada janvāri, esot ievērojami apsīkusi.

 

"Latio" rīkotajā izsolē, kurā objekti tiek piedāvāti par sākumcenu 50% no to piedāvājuma cenas tirgū, līdz šim nav reģistrējies neviens pretendents.

 

Uzņēmuma mērķis, rīkojot interneta izsoli, bija izkristalizēt mājokļu cenas, par kurām pircēji patlaban būtu gatavi iegādāties jaunu dzīvokli vai savrupmāju.

 

"Latio" rīkotā interneta izsole sākās 30.novembrī un noslēgsies 7.decembrī. Patlaban uzņēmumā pieteikušies vairāki interesenti, kas ir aplūkojuši izsolāmos īpašumus, kā arī virkne pārdevēju.

 

Savrupmāju tirgū novembrī, līdzīgi kā oktobrī, cenu ziņā saglabājās nesabalansēts piedāvājums un pieprasījums. Pircējiem vēlamās cenas no pārdevēju prasītajām atšķiras par 30%-40% un vairāk, liecina "Latio" pētījums.

 

Lēnām palielinās to pārdevēju īpatsvars, kuri apsver cenu samazināšanu par 10%-20%, norāda uzņēmuma eksperti.

 

Palielinās piedāvājums īpašumiem lauku rajonos, kuru saimnieki vēlas kompensēt kredīta izmaksas par mājokļiem Rīgā. Pastāv pieprasījums pēc īpašumiem, kuru cena nepārsniedz 50 000 latu.

 

Oktobrī darījumu skaits ar privātmājām, salīdzinot ar septembri, Rīgā ir samazinājies par aptuveni 8%, savukārt Rīgas rajonā pieaudzis par aptuveni 10%, bet Jūrmalā - par vairāk nekā 30%.

 

Novembrī kopumā pieteikti desmit jaunie projekti. Atšķirībā no iepriekšējiem mēnešiem, lielākais jauno pieteikumu skaits atkal ir Rīgā, informē "Latio".

 

Daļā no projektiem saglabājas ievērojama cenu atšķirība starp attīstītāju piedāvātajām un pārpircēju noteiktajām cenām, kas ir par 15%-20% zemākas.

 

Kā norāda eksperti, palielinās attīstītāju skaits, kuri apsver iespējas samazināt cenas vai piedāvā mājokļu pircējiem papildu bonusus - pilnīgāku apdari, automašīnas, dārgu sadzīves tehniku un tamlīdzīgi.

 

Bieži projektu attīstītāji atsakās no iepriekš pret spekulācijām līgumos iestrādātajiem stingrajiem aizsardzības noteikumiem. Atsevišķi projektu attīstītāji izskata iespējas kreditēt pircējus, liecina "Latio" pētījums.

 

Samazināt jauno projektu cenas attīstītājus motivē arī bankas, kuras ir finansējušas celtniecību un vēlas naudas plūsmu no gala pircējiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas