"Lattelecom" padome rekomendē nepagarināt Melngaiļa pilnvaras

Rīga, 6.dec., LETA. Telekomunikāciju uzņēmuma "Lattelecom" padome rekomendē pagarināt uzņēmuma valdes locekļu Ingrīdas Rones un Valda Vancoviča pilnvaras, bet nepagarināt tās valdes priekšsēdētājam Nilam Melngailim, aģentūru LETA informēja "Lattelecom" preses sekretāre Maija Celmiņa.

Šādi ieteikumi izteikti piektdien notiekošajai dalībnieku ārkārtas sapulcei, kura tiks aicināta veikt diskusijas, lai pēc iespējas īsākā laikā pieņemtu lēmumu par iztrūkstošā valdes locekļa ievēlēšanu.

 

"Šobrīd "Lattelecom" padomē nav izskatīti citi alternatīvi kandidāti brīvajam valdes locekļa amatam. Līdzšinējais "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Melngailis paliks izpilddirektora amatā," pēc padomes ārkārtas sēdes ceturtdien sacīja "Lattelecom" padomes priekšsēdētājs Gundars Strautmanis.

 

Ja dalībnieku sapulce pieņems padomes ieteikumu, tad Rone un Vancovičs tiks ievēlēti par valdes locekļiem, bet laika posmā līdz gala lēmuma pieņemšanai par iztrūkstošo valdes locekli "Lattelecom" valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīs finanšu direktors un valdes priekšsēdētāja vietnieks Juris Gulbis, kā to paredzot esošie iekšējās kārtības noteikumi.

 

"Esmu pārliecināts, ka uzņēmuma īpašnieku lēmums nodrošinās, ka no pirmdienas uzņēmumam ir lemttiesīga valde, un visi līdzšinējie pirmā līmeņa vadītāji, ieskaitot izpilddirektoru Melngaili, turpina pildīt savus amatus," sacīja Strautmanis.

 

Lūgts izskaidrot, kāpēc pieņemts šāds lēmums, Strautmanis stāstīja, ka lēmuma sagatavošanas laikā uzņēmuma dalībniekiem un padomes locekļiem bija dažādi viedokļi par Melngaiļa atkārtotu virzīšanu valdes priekšsēdētāja amatam, tāpēc, lai uzņēmums nenonāktu situācijā, ka tam nav lemttiesīgas valdes, lēmums par Melngaiļa pilnvaru pagarināšanu atlikts.

 

Ar Melngaili aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.

 

Piektdien ir sasaukta "Lattelecom" dalībnieku sapulce valdes locekļu ievēlēšanai. "Lattelecom" valdes priekšsēdētāja Melngaiļa un vēl divu valdes locekļu - Vancoviča un Rones - pilnvaru termiņš beigsies 9.decembrī. Uzņēmuma valdes locekļi ir arī Gulbis un Jānis Ligers.

 

Valstij pieder 51% "Lattelecom" kapitāldaļu, bet Skandināvijas kompānijai "TeliaSonera" - 49%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas