"Latvenergo": atceļot vai palielinot samazināto PVN likmi, maksa par elektrību iedzīvotājiem kāps par 10%

RĪGA, MAR 02, BNS - Paaugstinot vai atceļot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi, maksa par elektrību iedzīvotājiem palielināsies par 10%, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas energokompānijas "Latvenergo" Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis.

"Trūkst analīzes par iespējamo nodokļu celšanas iespaidu uz ekonomiku kopumā, taču maksa par elektroenerģiju iedzīvotājiem tādā gadījumā palielinātos par 10%," viņš teica.  

Jau vēstīts, ka Finanšu ministrija izstrādājusi projektu par nodokļu un nodevu sistēmas attīstības pamatnostādnēm 2011.-2014.gadam. Tajā norādīts, ka gadījumā, ja fiskālās konsolidācijas ietvaros rastos nepieciešamība paaugstināt PVN likmes, ieteicamais risinājums būtu samazināto PVN likmju atcelšana vai paaugstināšana.

 

"Latvenergo" ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus.

 

"Latvenergo" koncernā ietilpst "Latvenergo" un pieci meitasuzņēmumi - "Augstsprieguma tīkls", "Sadales tīkls", "Latvenergo Kaubandus", "Latvenergo Prekyba" un "Liepājas enerģija".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas