Latvijā 269 klases apņēmušās nesmēķēt

Rīga, 27.nov., LETA. Konkursam "Nesmēķējošā klase" ir pieteikušās 269 klases no 202 skolām, aģentūru LETA informēja Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) pārstāve Elīna Sprūde-Nesenberga.

Tas nozīmē, ka 4542 skolēni ir apņēmušies nesmēķēt vismaz piecus mēnešus - no 2007.gada 1.decembra līdz 2008.gada 30.aprīlim. Visvairāk dalībnieku pieteikušies no Rīgas, Daugavpils un Madonas pilsētu un rajonu skolām.

 

Projektā piedalās 7. un 8.klašu skolēni, un dalībai projektā ir jāpiekrīt visiem klases skolēniem. Klasēm, kuras piedalās "Nesmēķējošās klases" projektā, katru mēnesi ir jāsūta pārskati par to, kā skolēniem veicies ar solījuma par nesmēķēšanu izpildi.

 

Klašu kolektīvi, kuri turēs savu solījumu un kuros neviens no jauniešiem projekta laikā nesmēķēs, piedalīsies izlozē par veicināšanas balvām un galveno balvu - aktīvās atpūtas nedēļas nogali visai klasei.

 

Šāds projekts Latvijā notiek jau trešo reizi, to organizē SVA. "Nesmēķējošā klase" ir Eiropas Savienības Sabiedrības veselības programmas iniciēts profilakses projekts jauniešiem, kas Eiropā notiek jau desmito gadu. Tā galvenais mērķis ir aizkavēt iespējamo smēķēšanas uzsākšanu un veicināt smēķēšanas atmešanu to jauniešu vidū, kas jau uzsākuši šo kaitīgo ieradumu.

 

Projekts ir paredzēts 14 līdz 15 gadu vecu skolēnu auditorijai, jo pētījumi ir pierādījuši saistību starp pirmajiem smēķēšanas mēģinājumiem un varbūtību kļūt par regulāru smēķētāju. Tāpat pētījumi pierāda arī to, ka pirmie atkarības simptomi attīstās jau pēc dažām nedēļām arī tad, ja tiek smēķēts neregulāri - piemēram, dažādos izklaides pasākumos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas