Latvijā atklāj Starptautisko Astronomijas gadu

Rīga, 4.janv., LETA. Šodien Latvijā notiks publiskie debess demonstrējumi, atklājot Starptautisko Astronomijas gadu, aģentūru LETA informēja Starptautiskā Astronomijas gada koordinators Latvijā Mārtiņš Gills.

Šodien publiskie debess demonstrējumi notiks Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā, Rīgā pie Zolitūdes ģimnāzijas, kā arī observatorijā "Starspace" Rāmkalnos, Inčukalnā. To laikā būs iespēja novērot Mēnesi un Venēru, kā arī citus interesantus debess objektus.

9.janvārī šīm vietām piebiedrosies demonstrējumu punkts Jūrmalā, Pumpuros, Dubultu prospektā 101 un pie Liepājas 1.ģimnāzijas ēkas. Debesis zinoša astronoma vai astronomijas entuziasta pavadībā visās minētajās vietās caur teleskopu būs iespējams vērot no plkst.18 līdz 20.

Vairākos datumos līdz pat aprīļa sākumam publiskie debess demonstrējumi turpināsies aptuveni 20 Latvijas vietās. Šī akcija tiks atkārtota arī 2009.gada septembrī, oktobrī, novembrī un decembrī.

2009.gads pēc UNESCO iniciatīvas ir pasludināts par Starptautisko Astronomijas gadu, un tam veltīto pasākumu mērķis ir atzīmēt 400.gadadienu, kopš Galileo Galilejs pavērsa teleskopu pret debesīm, iezīmējot jaunu posmu cilvēces izpratnē par Saules sistēmu un Visumu.

Starptautiskā Astronomijas gada ietvaros visā pasaulē tiks organizēti izglītojoši un informatīvi pasākumi, lai ikvienu tuvāk iepazīstinātu ar šo seno zinātnes nozari mūsdienu skatījumā.

Arī Latvijā 2009.gadā notiks dažādi pasākumi par astronomijas un Visuma izpētes jautājumiem, kā arī tiks veicināta diskusija ar sabiedrību un sabiedrības interese par kosmosa izpēti un astronomiju. Notiks publisku debess demonstrējumu akcijas dažādās Latvijas pilsētās, astronomijai un kosmosam veltīts 37.starptautiskā bērnu mākslas konkurss "Lidice 2009", vispasaules akcija "100 stundas ar astronomiju", astronomijas nometne, regulāri astronomu semināri, Mēness aptumsuma un meteoru novērojumi, konference "Astronomija Latvijā" u.c.

Oficiālā Starptautiskā astronomijas gada atklāšana notiks 2009.gada 15.janvārīo un 16.janvārī UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, kurā piedalīsies arī pārstāvji no Latvijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas