Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā cenas zem ES vidējā līmeņa

Pārtikas un bezalkoholisko dzērienu cenas Latvijā pērn veidojušas 85% no ES vidējā līmeņa, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" dati, bet kopējie mājsaimniecību patēriņa izdevumi bija 75% no ES vidējā līmeņa. Augstākās pārtikas cenas ES pērn bijušas Dānijā - 139% no 27 ES valstu vidējā līmeņa. Jāņem vērā, ka Dānijā ir ES augstākais pievienotās vērtības nodoklis (PVN) - 25%.

Savukārt lētākā pārtika nopērkama Polijā un jāpiemin, ka šeit arī PVN likmes ir starp zemākajām ES - kaut nepārtikas precēm likme ir 22%, zemkopības produktiem piemēro tikai 3% nodokli. Latvija, kur iedzīvotāju pirktspēja ir viena no zemākajām ES, Baltijas valstu reģionā izceļas ar augstāko cenu līmeni gan pārtikai vidēji, gan atsevišķām "Eurostat" pētītām pārtikas preču grupām.

 

Latvijā ir gan dārgāka maize, gan gaļa, gan piens, siers un olas. Igaunijā šo produktu cenu līmenis ir vidēji par trīs līdz pieciem procentiem zemāks, bet Lietuvā - vidēji par 10% zemāks. Eļļas un tauki Latvijā ir pat par 15% dārgāki nekā ES vidēji, kamēr kaimiņos Igaunijā šo produktu cenu līmenis ir tieši ES vidējā cenu līmenī, bet Lietuvā - par 8% lētāks.

 

Jāpiemin, ka Lietuvā PVN likme pārtikai tāpat kā pārējām precēm ir 21%, bet Igaunijā 20%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas