Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā cer izstrādāt likumu par nacionālā mantojuma produktiem

Lina izstrādājumi, cepelīni, niedru jumti - šie un vēl daudzi citi Lietuvas nacionālie produkti iekļauti īpašā
likumā, kas nosaka tradicionālo produktu gatavošanas mākas saglabāšanu.

Arī Latvijā beidzot secinājuši - šāds likums būtu nepieciešams kaut vai tādēļ, lai, piemēram, saglabātu prasmi gatavot Jāņu sieru pēc īsteni senām receptēm.

 

Lai izprastu, kāds atbalsts varētu būt idejai radīt Nacionālā mantojuma produktu likumu, Latvijas Lauku sieviešu apvienība (LLSA) sadarbībā ar Banku augstskolas Biznesa un finanšu pētniecības centru šonedēļ Zemkopības ministrijā (ZM) rīkoja apaļā galda diskusiju. Tajā piedalījās pārstāvji no Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP), Kultūras, Zemkopības un Izglītības un zinātnes ministrijām, kā arī speciālisti no UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas, Pašvaldību savienības un Zemgales plānošanas reģiona.


Dažādo nozaru speciālisti bija vienprātīgi - likums būtu jārada, jo tas veicinātu ne vien latvisku pro-
duktu un pakalpojumu saglabāšanu, bet attīstītu arī mājražošanu Latvijas laukos.

 

Kā liecina LLSA ptauja - 81% lauku iedzīvotāju uzskata, ka pārtikas mājražošana ir viens no atzītākajiem
veidiem, kā izdzīvot laukos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas