Latvijā gaidāmi rudenīgi mainīgi laika apstākļi

Rīga, 30.sept., LETA. Oktobra pirmajā nedēļā Latvijā ir gaidāmi rudenīgi mainīgi laika apstākļi, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrā.

Nedēļas sākuma neliels ciklons no Dānijas pārvietosies uz Baltijas jūru. Ar šo ciklonu saistītas atmosfēras frontes uz Latviju atnesīs mākoņainu laiku un nelielu lietu, kas gaidāms Kurzemē un Vidzemē. Gaisa temperatūra saglabāsies rudenīgi silta - no +5, +13 grādiem pēc Celsija skalas naktī līdz +12, +19 grādiem dienā.

 

Trešdien jauns ciklons no Polijas rietumu rajoniem pārvietosies pāri Latvijai uz ziemeļaustrumiem. Tā ietekme mākoņu daudzums ievērojami palielināsies un Latvijas lielākajā daļā gaidāms lietus, taču gaisa temperatūra būtiski nemainīsies.

 

Šajās dienās pūtīs dienvidaustrumu, dienvidu, dienvidrietumu vējš ar ātrumu 2-9 metri sekundē, Kurzemes piekrastē brāzmās sasniedzot ātrumu 14 metri sekundē.

 

Sākot no piektdienas, laiks uzlabosies, jo virs Polijas izveidosies anticiklons, kas šķērsos arī Latviju. Tā ietekme debesis skaidrosies, nokrišņi nav gaidāmi un arī vējš pierims. Tā kā debesīs būs tikai nedaudz mākoņu un vējš būs lēns, tad naktī un no rīta vietām gaidāma migla.

 

Gaisa temperatūra šajās dienās nedaudz pazemināsies, īpaši nakts stundās. Sestdien, kad gaiss atdzisīs līdz +3, +8 grādiem, ir gaidāmas salnas. Dienā gaisa temperatūra svārstīsies no +11 līdz +16 grādiem.

 

Tomēr jau svētdien jauns ciklons no Dānijas pārvietosies uz Baltijas jūru. Tā austrumu malas ietekmē Latvijā atkal gaidāms lietus. Dienas laikā gaisa temperatūra maz mainīsies, bet nakts stundās tā nedaudz paaugstināsies.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas