Latvija izcīna tiesības pasaules U-20 hokeja čempionātā spēlēt augstākajā divīzijā

Rīga, 18.dec., LETA. Pasaules U-20 hokeja čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīra pēdējās kārtas spēlē otrdien Latvijas izlase ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) pārspēja Baltkrievijas hokejistus, tādējādi izcīnot tiesības nākamgad spēlēt augstākajā divīzijā.

Par labāko hokejistu Latvijas izlasē šajā mačā tika atzīts vārtsargs Nauris Enkuzēns.

Pirmās trešdaļas sākumā Latvijas hokejisti četras minūtes spēlēja skaitliskajā vairākumā, taču vārtu guvumā to pārvērst neizdevās. Pirmās trešdaļas vidusdaļā abām komandām bija iespēja pa reizei spēlēt vairākumā, taču neviena vārtus neguva. Vēl vienu vairākumu Baltkrievijas komanda ieguva mača 18.minūtē, taču arī šoreiz pie vārtu guvuma tikt neizdevās.

Otrajā trešdaļā Baltkrievijas hokejisti pirmie ieguva tiesības spēlēt vairākumā, turklāt vienubrīd spēlēja pieci pret trim Latvijas hokejistiem. Otrās trešdaļas astotajā minūtē tiesības spēlēt vairākumā ieguva Latvijas izlase, ko izdevās arī pārvērst vārtu guvumā. Latvijas izlases labā vārtus pēc Andra Džeriņa piespēles ar precīzu tālmetienu guva Artūrs Kulda.

Vēl otrajā trešdaļā Baltkrievijas izlasei izdevās panākt izlīdzinājumu. Baltkrievijas izlases labā otrās trešdaļas 17.minūtē pēc Artjoma Demkova piespēles vārtus guva Jurijs Jeļisejenka.

Trešajā trešdaļā piecus noraidījumus pēc kārtas nopelnīja Baltkrievijas izlase, taču pat spēlējot pieciem pret trim Baltkrievijas hokejistiem, Latvijas spēlētājiem ripu vārtos raidīt neizdevās.

Ritēja trešās trešdaļas 14.minūtē, kad Kaspars Daugaviņš nopelnīja soda metienu, kuru realizēt neizdevās Baltkrievijas izlases vārtsarga Maksima Maļutina labās spēles dēļ.

Trešās trešdaļas 16.minūtē Latvijas izlasi vēlreiz vadībā izvirzīja Roberts Jekimovs.

Spēles noslēgumā Latvijas komandā vienubrīd spēlēja četri hokejisti, kamēr Baltkrievijai laukumā atradās trīs spēlētāji. 45 sekundes pirms mača beigām Baltkrievijas komanda nomainīja vārtsargu pret piekto laukuma spēlētāju, taču apspēlēt kādu brīdi četru laukuma spēlētāju sastāvā esošo Latvijas komandu tai neizdevās. Desmit sekundes līdz mača beigām ripu tukšos vārtos raidīja Daugaviņš, tādējādi panākot 3:1 Latvijas labā.

Lai iekļūtu augstākajā divīzijā, Latvijas komandai bija nepieciešama uzvara mača pamatlaikā.

Pirmās divīzijas B grupas turnīra noslēguma tabulā pirmo vietu ieņēma Latvija, otro Baltkrievija, bet trešo Slovēnijas komanda.