Latvijā palielinājies uzņēmējdarbības riska līmenis

Rīga, 4.febr., NOZARE.LV. Latvija pametusi vidēji zema riska līmeņa zonu un tagad atrodas vidēja riska līmeņa valstu skaitā, teikts starptautiskā apdrošināšanas brokera un risku vadības konsultanta korporācijas "Aon" izveidotajā pasaules politisko risku kartē 2010.gadam.

To valstu vidū, kurās pasliktinājusies biznesa vide, iekļuvušas Alžīrija, Apvienotie Arābu Emirāti, Argentīna, Ekvatoriālā Gvineja, Filipīnas, Gana, Hondurasa, Jemena, Kazahstāna, Latvija, Madagaskara, Mauritānija, Puertoriko, Salvadora, Seišelu salas, Sudāna, Ukraina un Venecuēla. Deviņas valstis - Albānija, Austrumtimora, Dienvidāfrikas Republika, Honkonga, Kolumbija, Mjanma/Birma, Šrilanka, Vanuatu, Vjetnama - pārceltas zemāka riska zonās.

 

Jemena, Sudāna un Venecuēla tagad ir kopā ar Afganistānu, Irāku, Irānu, Kongo, Somāliju, Ziemeļkoreju un Zimbabvi to valstu grupā, kurās ir visaugstākais riska līmenis.

 

Pētījuma autori norāda, ka riska līmeņa paaugstināšanās 2009.gadā būtiski pavairoja starptautiskajiem apdrošinātājiem iesniegtās prasības izmaksāt kompensācijas par nodarītajiem zaudējumiem saistībā ar kredītu un politiskajiem riskiem. Šis apstāklis ir galvenais iemesls vairumam 18 valstu, kuras pārvietojās augstāka riska līmeņa zonā.

 

Saskaņā ar jauno kartes versiju Latvijā galvenais ir valūtas kursa risks un maksājumu neizpilde, Lietuvā - maksājumu neizpilde, bet Igaunijā - valūtas kursa risks.

 

"Latvijas kompānijas arvien vairāk pārslēdzas uz eksporta tirgiem, tostarp iziet uz valstīm, kuras ģeogrāfiski atrodas ļoti tālu un pēc būtības mūsu uzņēmējiem ir nezināmas zemes. Esam pārliecināti, ka "Aon" Politisko risku karte palīdzēs eksportētājiem attiecīgo risku analizēšanas procesā. Šī pētījuma analītiskie aprēķini ir lietderīgi arī importētājiem, kuru piegādātāji var atrasties jebkurā pasaules reģionā," norāda kartes veidotāji.

 

"Aon" eksperti uzsver, ka pasaules biznesa vide kopumā un atsevišķos tirgos 2010.gadā būs mainīga. Daudzām kompānijām, kas pārstāv visdažādākās nozares, ieskaitot kredītu un politisko risku apdrošinātājus, biznesa perspektīvas ir neskaidras.

 

"Aon Latvia" ietilpst "Aon Corporation", kas nodarbojas ar risku vadības, apdrošināšanas un pārapdrošināšanas brokeru pakalpojumu un konsultāciju par personāla vadību. Kompānijai ir 500 biroju vairāk nekā 120 pasaules valstīs.

 

"Aon" kopš 2000.gada darbojas Lietuvas, kopš 1999.gada Igaunijas un kopš 2001.gada Latvijas tirgos un apkalpojis vairāk nekā 1500 korporatīvos klientus.

 

Kā ziņots, 2008.gadā apdrošināšanas brokeru un risku vadības konsultantu kompānijas "Aon Latvia" apgrozījums palielinājies par 14,8%, sasniedzot 720 000 latu.

 

Uzņēmuma peļņa pirms nodokļu nomaksas sasniegusi 8,5% no apgrozījuma jeb 61 200 latus.

 

"Aon Latvia" ietilpst "Aon Corporation", kas ir viens no vadošajiem risku vadības, apdrošināšanas un pārapdrošināšanas brokeru pakalpojumu un konsultāciju par personāla vadību sniedzējiem pasaulē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas