Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā skeptiska pozīcija pret rosināto finanšu sektorā

Lai arī Latvija bija viena no tām valstīm, kurai nācās ieguldīt naudu sava finanšu sektora stabilizācijā, no krīzes glābjot Parex banku, valsts pozīcija par Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumiem, kā nākotnē mazināt šādus riskus, pagaidām ir atturīga un drīzāk pat skeptiska.

Valda bažas, ka EK rosinātie nodokļi bankām varētu palielināt to izmaksas un gala rezultātā būtu dārgāki banku pakalpojumi, arī kredīti.

 

Jau ziņots, ka EK nākusi klajā ar priekšlikumiem attiecībā uz finanšu sektora stabilizāciju nākotnē,
svarīgākie no tiem ir divu jaunu nodokļu ieviešana banku sektorā.

 

Pirmais - finanšu darījumu nodoklis (FTT) - paredz ar to aplikt atsevišķas banku transakcijas, piemēram, valūtas maiņu, kā arī darījumus ar akcijām un obligācijām.

 

Otrs - finanšu darbības nodoklis (FAT) - paredz ar nodokli aplikt pašas finanšu institūcijas, piemēram, to peļņu, izmaksātās darba algas u.tml. FAT ir Starptautiskā Valūtas fonda priekšlikums, kas EK vērtējumā neiejaucas finanšu tirgus uzbūvē un nediskriminē atsevišķus finanšu pakalpojumus, kā to varētu darīt FTT nodokļa bāze.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas