Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvija šogad pirms termiņa atmaksās visu aizņēmumu no SVF

Rīga, 10.dec., NOZARE.LV. Latvija vienojusies ar Starptautisko Valūtas fondu (SVF) par starptautiskajā aizdevuma programmā saņemtā aizņēmuma no SVF pirmstermiņa atmaksu šogad.

Atlikusī aizņēmuma pamatsumma ir SDR (speciālās aizņēmuma tiesības) 603,038 miljoni jeb 503,54 miljoni latu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Finanšu ministrijā. "Sekmīgi emitējot valsts obligācijas starptautiskajos finanšu tirgos ar vēsturiski zemāko vērtspapīru procentu likmi kopš Latvija veic publiskus aizņēmumus, varam spert nākamo soli un pirms termiņa atmaksāt SVF visu aizdevumu. Tas ir nozīmīgs notikums gan Latvijas ekonomikā kopumā, gan ārvalstu investoriem, jo ar to mēs apliecinām spēju sakārtot savas publiskās finanses. Šā darījuma rezultātā mēs ietaupām vairākus miljonus latu, kas netiks izlietoti procentu maksājumos, bet tos būs iespējams ieguldīt mūsu valsts izaugsmē," pauž finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Savā tvitera kontā finanšu ministrs piebilst: "Vēl pavisam nesen netrūka gudrinieku, kas teica, ka, vai nu Latvijai ir jāturpina SVF programma gadiem, vai arī, ka tā nebūs spējīga atmaksāt." Ministrs arī pateicas fondam par atbalstu Latvijai grūtā brīdī.

SVF aizņēmuma pirmstermiņa atmaksa tiks veikta, izmantojot 5.decembra obligāciju emisijā iegūtos resursus. Jau ziņots, ka 5.decembrī Latvija emitēja septiņu gadu obligācijas 1,25 miljardu ASV dolāru (678,8 miljonu latu) apmērā ar fiksēto procentu (kupona) likmi 2,75% gadā (ienesīgums 2,889%), kas ir vēsturiski zemākā vērtspapīru procentu likme kopš Latvija veic publiskus aizņēmumus starptautiskajos finanšu tirgos.

 

Starptautiskajā aizņēmuma programmā Latvija no SVF aizņēmās SDR 982,24 miljonu (820,2 miljonu latu) apmērā.

 

Saskaņā ar aizņēmuma atmaksas grafiku Latvija aizņēmuma pamatsummu sāka atmaksāt 2012.gada martā, bet 14.septembrī jau veica daļu aizņēmuma pirmstermiņa atmaksu SDR 178,5 miljonu apmērā (149 miljonu latu).

 

Līdz ar maksājuma veikšanu Latvija būs pilnībā atmaksājusi starptautiskās aizņēmuma programmas ietvarā veikto aizņēmumu no SVF.

 

Starptautiskā aizdevuma programma ilga trīs gadus, kopumā Latvijai programmā bija pieejami 7,5 miljardi eiro (5,25 miljardi latu). Latvija no kopējā piešķirtā finansējuma apjoma izmantoja nedaudz vairāk nekā pusi - 4,5 miljardus eiro (3,16 miljardus latu).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas