"Latvija Statoil" uzsāks biodegvielas tirdzniecību

Rīga, 12.sept., LETA. Šodien degvielas uzpildes stacijā (DUS) Rīgā, K.Valdemāra ielā 104, svinīgi atklās pirmo SIA "Latvija Statoil" ("Statoil") biobenzīna E85 mazumtirdzniecības sūkni, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

 

Biobenzīna tirdzniecība Igaunijā uzsākta jau augusta beigās, savukārt Lietuvā pirmais biobenzīna sūknis sāks darboties septembra beigās, tomēr uzņēmuma pārstāvji norāda, ka šīs atšķirības saistītas ar tehnoloģisko iekārtu uzstādīšanu un biobenzīna tirdzniecība visās Baltijas valstīs uzsākta gandrīz vienā laikā.

 

"Statoil" pirms gada vienojusies par kopīgu iniciatīvu ar SIA "Jaunpagasts plus" un SIA "Viking Motors", taču likumdošanā nepieciešamie precizējumi un papildinājumi lieguši sākt E85 piegādi mazumtirgotājiem, savukārt SIA "Viking Motors" - ar biobenzīnu darbināmā "Saab 9-3 BioPower" tirdzniecību.

 

Biobenzīns ir degviela, kuras sastāvā ir 85% bioetanola un 15% fosilā benzīna.

 

Kā ziņots, pērn "Statoil" apgrozījums palielinājās par 59%, sasniedzot 231 miljonu latu, savukārt uzņēmuma neauditētā peļņa bija 3,95 miljonu latu.

 

"Statoil" degvielas pārdošanas apjomi 2006.gadā pieauguši par 35%, veikalu apgrozījums - par 45%, ātro maltīšu apgrozījums - par 50%, savukārt karsto dzērienu apgrozījums palielinājies par 70%.

 

"Statoil" ar 25,8% tirgus daļu ir Latvijā lielākais degvielas mazumtirgotājs. Uzņēmumam ir 63 pilna servisa stacijas un sešas "1-2-3" automātiskās degvielas uzpildes stacijas.

 

"Statoil" strādā vairāk nekā 600 darbinieku. Uzņēmums ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas