Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā svētdienās strādā daudz biežāk nekā citviet Eiropā

Latvija ierindojusies pirmajās vietās naktīs un sestdienās strādājošo uzņēmumu īpatsvara ziņā Eiropā un īpaši izceļas ar darbu svētdienās, kur tā ir apsteigusi visas pārējās Eiropas valstis.

Latvijā svētdienās strādā 42% uzņēmumu. Daudz svētdienās strādā arī Lielbritānijā, Maltā un Īrijā, bet
vismazāk svētdienu darbs ir izplatīts Itālijā un Grieķijā, kur strādā tikai attiecīgi 14 un 15%
uzņēmumu.

 

Šajās valstīs, kā arī Nīderlandē ir vismazāk uzņēmumu, kuri strādā arī naktīs (11- 12%). Latviju nakts darba ziņā apsteigusi tikai Turcija (attiecīgi 31 un 36%). Turcijā visvairāk - 73% uzņēmumu - strādā sestdienās. Latvijā - 54%. To atklāj Eurofound publicētais Eiropas uzņēmumu pētījums.

 

Kopumā Eiropā aptuveni 44% uzņēmumu strādā netradicionālās darba stundās. Vismazāk izplatīts ir darbs naktīs - tas regulāri konstatēts 18% uzņēmumu, kuros ir desmit vai vairāk darbinieku. Latvijā lielāko ietekmi uz darba laika statistiku, visticamāk, atstāj tirdzniecības sektors, spriež Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas