Latvija un Japāna vienojas attīstīt ekonomisko sadarbību

Rīga, 16.aug., LETA. Šodien Ārlietu ministrs Artis Pabriks tikās ar Japānas Finanšu ministrijas viceministru Kazunori Tanaku un vienojās attīstīt abu valstu ekonomisko sadarbību.

 

 

Abas puses pauda gandarījumu par valstu divpusējo sadarbību un uzsvēra interesi turpināt un attīstīt sadarbību arī nākotnē, īpaši ekonomikas jomā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Informācijas un sabiedrisko attiecību departamentā.

 

Pabriks aicināja Japānas uzņēmējus investēt Latvijā, uzsverot priekšrocības, ko piedāvā Latvijas infrastruktūra. Ārlietu ministrs aicināja sākt sarunas par dubulto nodokļu konvencijas noslēgšanu, un Japānas puse apstiprināja, ka ir gatava sākt šādas sarunas.

 

Pabriks pauda prieku, ka pēdējo gadu laikā Latvijas un Japānas attiecības kļuvušas ciešākas, norādot, ka augstu tiek vērtēta Japānas imperatora un imperatores vizīte Latvijā. Ministrs arī pauda vēlmi stiprināt politisko dialogu starp valstīm, uzsverot mutisko vienošanos ar Japānas ārlietu ministru Taro Aso par Baltijas valstu un Japānas ārlietu ministru tikšanās rīkošanu.

 

Ministrs izteica atkārtotu uzaicinājumu Japānas ārlietu ministram Taro Aso apmeklēt Latviju. Pabriks atzinīgi novērtēja Latvijas Goda konsulāta atvēršanu Okinavā un informēja par Latvijas plāniem paplašināt Latvijas goda konsulu tīklu Japānā.

 

Vizītes gaitā Japānas Finanšu ministrijas viceministrs tikās arī ar Finanšu ministru Oskaru Spurdziņu (TP) un Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas